Панічні атаки у дітей

Діти не менше, а то й більше за дорослих страждають від стресу, переїзду, сигналів повітряної тривоги. Як допомогти малюкам та дітям старшого віку під час панічної атаки – розповів педіатр Євген Комаровський у своєму Instagram-пості.

Панічні атаки у дітей

«Ви можете з дитиною робити такі вправи на вибір:

  • покласти руку на живіт, приблизно на три пальці нижче за сонячне сплетення і постукати по цьому місцю;
  • потерти кінчик носа;
  • натиснути не сильно на очні яблука з двох сторін;
  • якщо є можливість сісти чи лягти – спробуйте самі лягти на спину та зробити рухи ногами, як на велосипеді, нехай дитина повторить.

Також при панічній атаці у дитини можна змащувати губи або полоскати рот водою, розтерти тіло. Ще допомагає розтерти точку між підмізинним (четвертим) пальцем та мізинцем – там знаходиться «точка паніки».

Щоб «скинути» стрес, можна сконцентруватися на диханні – одну руку скласти, як човник, і накрити нею губи, іншу руку – покласти на живіт. Видих – рука йде до грудей, вдих – рука піднімається до рота.

Дорослим та старшим дітям допоможе вправа – витягування якнайдалі язика, ніби намагаючись торкнутися грудної клітки. Спробуйте також подивитися праворуч, не повертаючи голови, – якнайдалі на 15-20 сек., потім перевести погляд прямо, потім подивіться ліворуч – якнайдалі, потім знову прямо.

Спробуйте покласти руки на ребра собі чи дитині, відчути, як вони під час дихання розширюються, піднімаються; потім можна розтерти долоню об долоню і прикласти до нирок (розміщені ззаду трохи вище за поперек із двох сторін).

Батьки, пам’ятайте, що у будь-якій кризовій ситуації вам головне зберігати спокій! Якщо ви не впораєтеся зі своєю тривожністю, вона передасться дітям.

«Уют» №15-07.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *