«Парасолька» для паркану

парасолька для паркану
«Парасолька» для паркану

Навіть надійний і красивий паркан дуже швидко втрачає привабливий вигляд та міцність, якщо забути про таку «дрібничку», як «капелюшки» для стовпів – заглушки. Мабуть, не раз бачили, як залізні стовпи на парканах іржавіють, дерев’яні гниють, а бетонні руйнуються через те, що їх зверху нічим не захистили. Заглушки не лише подовжують строк експлуатації стовпів, а й роблять дизайн завершеним.

У продажу є вироби різних кольорів, щоб підібрати під будь-який паркан. Часто вони мають форму пірамідки або рівну поверхню. Для кращого захисту можуть виступати за краї стовпа. Декоративні заглушки схожі на фігурні капелюшки, іноді увінчані гострим наконечником чи декоративними елементами, фігурками й навіть світильниками. Особливо респектабельні ковані заглушки з декоративними елементами, але вони дуже дорогі. Хоч би який матеріал обрали, треба враховувати діаметр стовпа. За формою заглушки можуть бути квадратні, круглі й прямокутні. Перш ніж їх кріпити, стовпи ретельно очищують від бруду та іржі.

Для металевих опор підійдуть заглушки як із металу, так і з пластику. Металеві міцні, красиві, але не завжди стійкі до корозії, тому їх покривають полімерними сумішами або фарбують. Можуть бути з бляхи, нержавійки, оцинкованої сталі, міді. Пластикові заглушки недорогі, легкі, різнокольорові, однак із часом ламаються або вигорають на сонці. У будь-якому разі їх легко замінити. Для цегляних та бетонних стовпів підбирають бетонні заглушки, які кріплять на цементно-піщаний розчин або клей. Форма і фактура їх найрізноманітніші. Вони недорогі, надійні, міцні, але доволі важкі й з часом можуть розтріскуватись. За допомогою пилки чи лобзика можна зробити дерев’яні ковпаки, однак вони потребують додаткового захисту від вологи. Красиві й керамічні заглушки, їх «садять» на клей для плитки. Іноді виникає потреба зробити заглушки за індивідуальним кресленням, але ціна від цього, звісно, зростає.

Тимчасові заглушки можна виготовити з денець пластикових пляшок, якщо підходить діаметр труби, чи бляшаних пивних банок, перевернутих денцем догори. Можна зробити тимчасову заглушку з монтажної піни, але порожнину стовпа попереднього заповнити зіжмаканим папером, щоб піна не провалилась. Коли вона застигне, її обрізати. Якщо маєте залишки м’якої покрівлі, з неї також вийдуть хороші заглушки. Такий матеріал легко різати звичайним ножем. Із металевого листа також можна зробити ковпаки для стовпів. Їх нарізають у вигляді прямокутників потрібного розміру та згинають у формі літери «П». Кріплять до опор саморізами або зварюванням. Зрештою, верхівки стовпів можна тимчасово обмотати поліетиленом та зафіксувати мотузкою. Вигляд, звісно, непривабливий, але краще так, ніж ніяк.

Заглушками у вигляді планок захищають панелі паркану.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *