Парфуми можуть бути небезпечними для здоров’я

Парфуми можуть бути небезпечними для здоров'я

Європейська комісія з ендокринних порушень почала здійснювати класифікацію хімічних речовин і з’єднань, які найбільш часто використовують у виробництві парфумерії, з точки зору їхнього негативного впливу на здоров’я.

Так, речовина діетилфталат (DEP), яка широко використовується для фіксації аромату, визнана потенційно небезпечним хімікатом із числа тих, які порушують гормональні функції деяких залоз. Тому фахівці категорично не радять наносити парфуми й туалетну воду, які мають у своєму складі DEP, на ділянку грудей і шиї.

Ведуться дослідження, які вже підтверджують потенційний негативний вплив цієї речовини на роботу щитовидної залози людини. Щоденне нанесення рідини з цим небезпечним з’єднанням здатне спровокувати розвиток гіпертиреозу.

В область грудей не слід наносити леткі аромати з нотками свіжості, а також цитрусів і різних кольорів, радять і лікарі-алергологи. Таким чином виникає великий ризик сенсибілізації – підвищеної чутливості та розвитку алергічного подразнення. Навіть у людини, зовсім не схильної до алергії, подібні активні, леткі аромати, розпорошені в районі носа, здатні спровокувати появу полінозу, кон’юнктивіту чи нападів бронхіальної астми.

Експерти в області парфумерії називають волосся людини найактивнішим розповсюджувачем ароматів і рекомендують жінкам розпорошувати парфуми безпосередньо над головою. Мільйони споживачів використовують такий метод нанесення парфум. Але інші фахівці заявляють, що щоденне нанесення ароматичних рідин на голову веде до неминучої алопеції й навіть до розвитку таких захворювань, як гіперкератоз і склеродермія. Волосся – найбільш уразливе для впливу шкідливих хімічних сполук і здатне агресивно поширювати отримані аромати в навколишнє середовище. Тому вони – найнебезпечніші місця людського тіла для нанесення парфумерної продукції.

«УЮТ» №12-19.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *