Парник «метелик»

Багатьом дачникам знайома конструкція парника «метелик», для якої характерна надійність і простота в експлуатації. У парника «метелик» є кілька значних переваг, одне з них – ефективне використання площі і легкий доступ до посадок, що значно полегшує догляд і збір, виключає ризик пошкодити рослину, випадково наступивши на неї.

Конструктивна міцність дозволяє парнику витримувати вітер силою до 20 м/сек. та справлятися з 10-сантиметровим снігом. «Метелик» не відкидає густу тінь на ділянку. Зведення парникової конструкції обійдеться зовсім недорого, не потребує будівельних здібностей і досвіду. Звичайного набору інструментів буває достатньо.

Найпростіше рішення – вибрати матеріалом для каркаса дерево. Рами парника потрібно обтягнути поліетиленом, покрити полікарбонатом або засклити.

Парник метелик

До речі, якщо у вашому господарстві завалялися старі дерев’яні рами, то їх можна пристосувати для засклення парника, що значно заощадить час, матеріали і кошти.

Розміри парника визначаються потребами дачника і можливостями ділянки. Варто враховувати той фактор, що для різних культур може знадобитися різні по висоті бортики. Компромісний варіант – арочні рами, під якими зможуть разом уживатися різні види городніх культур.

Рекомендується використовувати дошки товщиною не менше 25 мм. Процес зведення теплиці прийнято починати з бортів, які можуть бути одинарними, подвійними, а також відкидними. Для баштанних культур, які треба захищати від вітру, і при цьому надати їм максимально можливу кількість тепла і світла, бортики треба засклити. Встановлення бортів починають, попередньо розмітивши місце під теплицю на ділянці. Між бортами не повинні залишатися зазори. Потім уздовж бортів встановлюють міцні бруси.

На металевих петлях до бортів прикріплюють рами, які при потребі додатково зміцнюють призначеними для цього деталями. Скляні рами досить важкі, тому у центрі конструкції краще встановити опору з металевих труб або дерев’яних стовпів. Щоб відкриту раму можна було зафіксувати, треба встановити дерев’яні упори по всій ширині парника.

Виключити можливість, при якій сильний порив вітру перекине раму назад, допоможуть шнури, що утримують раму у потрібній позиції.

Для більш комфортної роботи в парнику в бортики радимо вбити гачки, на які можна буде повісити відра, наповнені овочами.

Для захисту дерев’яних деталей від гниття перед початком монтажу парника їх потрібно обробити антисептиком, також варто нанести на них шар олійної фарби. Додаткового захисту потребують місця, де бортики торкаються ґрунту, тут допоможуть шматки старого лінолеуму, реліну. Нарешті, зібравши парник, ще раз перевірте, що в ньому відсутні щілини.

«Уют» №24-10.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *