Паспорт із 14 років: процедура оформлення

Паспорт із 14 років
Паспорт із 14 років: процедура оформлення

Відповідно до законодавства України кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Паспорт виготовляється у формі ID-картки, що містить безконтактний електронний носій. ID-картка містить ті самі дані, що й паперовий документ, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Зараз біометричний паспорт має паперовий додаток, у якому фіксуватимуться зміни місця реєстрації власника. Це тимчасове явище, доки у всіх державних установах не з’являться пристрої для зчитування інформації з чипів.

Паспорт оформляється особам, які не досягли 18-річного віку (після досягнення 14-річного віку) – на 4 роки, а особам, які досягли 18-річного віку – на кожні 10 років.

Як отримати ID-картку?

1. Замовити довідку про місце реєстрації (додаток № 13), що підтверджує офіційне місце вашого проживання. Дану довідку можна отримати в Центрі надання адмінпослуг району, де ви офіційно зареєстровані.

2. Підготувати документи, необхідні для оформлення ID-картки: свідоцтво про народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків і (за наявності) ксерокопії попереднього паспорта. Для внесення додаткових даних потрібно надати свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дитини тощо.

У випадку зміни паспорта – підготувати документи, що підтверджують причину зміни паспорта. Наприклад, у разі зміни прізвища чи ім’я вам необхідно додатково надати документ, який підтверджуватиме ці зміни (свідоцтво про одруження, заяву тощо), і здати паперовий паспорт. У разі крадіжки поліція реєструє звернення і зазвичай через тиждень надає витяг із Єдиного реєстру судових розслідувань, який потрібно надати як підтвердження для оформлення нового паспорта.

3. Записатися на прийом до відділення Державної міграційної служби в Центрі надання адмінпослуг за місцем вашої реєстрації та подати документи. Під час подачі документів потрібно буде заплатити за виготовлення ID-картки. Перший паспорт оформляється безплатно. Станом на дату написання даної статті, заміна документа старого зразка на ID-картку коштуватиме 279 грн (за 20 днів) або 366 грн (за 10 днів). У разі втрати паспорта додатково сплачується 34 грн державного мита. Усі квитанції для сплати вам нададуть у ДМС.

4. Отримати паспорт. Стандартна процедура виготовлення ID-картки займає 20 днів, пришвидшена – 10 днів.

Законодавством передбачена відповідальність за проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації – у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн).

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *