«Паспорт» на колодязь

«Паспорт» на колодязь

Чи потрібно ліцензувати колодязі, свердловини на дачній ділянці, отримувати на них якісь дозволи?

Отримання ліцензії та дозволи для зведення і будівництва на земельній ділянці свердловин, колодязів не потрібно. Вони відносяться до об’єктів, для будівництва яких не потрібно оформляти будівельний паспорт і дозвільні документи у ДАБК, такі об’єкти не підлягають введенню в експлуатацію згідно з п. 6 постанови КМУ від 07.06.2017 р. № 406.

Згідно зі ст. 23 Кодексу України «Про надра» та нормами ЗУ «Про питну воду та водопостачання» землевласники і землекористувачі мають право користуватися без спеціальних дозволів підземними водами для власних питних, побутових та господарських потреб, якщо:

  • продуктивність водозаборів підземних вод не перевищує 300 м³ на добу;
  • свердловина чи колодязь мають глибини, що не перевищують 20 м.

Тобто, на своїй земельній ділянці можна облаштовувати будь-яке джерело підземної води, але при цьому не допускати водозабору з перевищенням зазначеного. В іншому випадку джерела підлягають реєстрації та узаконення у виконавчих органах влади.

Ідеться про користування водами з уже пробуреної свердловини. Якщо необхідно провести будівництво і буріння джерела, слід звернутися до фахівців, які займаються виконанням інженерно-геологічних робіт.

Процедура оформлення включає у себе:

  • складання проєкту на свердловину, колодязь;
  • узгодження проєктної документації і самого проєкту.

До отримання дозволу на буріння і дозволу на спецводокористування при необхідності. Проєктні документи для оформлення свердловини розробляються з урахуванням особливостей об’єкта, де планується проводити буріння свердловин на воду, а також побажань замовника.

Тетяна Бондарчук, м. Миколаїв

«Погляд часу» №12-19.03.2020

Передплата онлайн
FacebookTwitterPinterest

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *