Пастка для оленки волохатої

оленка волохата

У період цвітіння мати-й-мачухи у садах з’являється злісний шкідник – оленка волохата, або бронзівка, з роду хрущів. Цей ворог рослин дуже схожий на свого родича, тільки покритий густими волосками. Спочатку жук поїдає пелюстки і тичинки на тюльпанах, ірисах, нарцисах, півоніях, а коли починається цвітіння суниці, яблунь, абрикоса, вишні, черешні, груші, персика, перелітає на них.

Збирання жука вручну і струшування на плівку – ефективний, проте дуже трудомісткий метод боротьби. Обприскувати ж дерева і чагарники у період цвітіння, а саме тоді лютує оленка, протипоказано. Однак, як з’ясували вчені, жуків цього виду приваблює синій колір, і якщо під квітучими деревами розставити посуд (миски, каструлі чи відра) синього кольору з розчином одного з препаратів – актара, децис або каліпсо, то це зацікавить шкідника. І замість того щоб летіти на дерева, жуки будуть потрапляти в отруєні пастки.

А ще встановлюйте на ділянці шпаківні, приваблюйте птахів. Любителями цього жука є шпак звичайний, сорока, грак, одуд та інші пернаті.

Олег Селін, агротехнік

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber