Пенсії працюючим пенсіонерам: названі умови перерахунку виплат

Пенсії працюючим пенсіонерам
Пенсії працюючим пенсіонерам: названі умови перерахунку виплат

«УЮТ» №15-2019

Перерахунок пенсій із 1 квітня здійснено пенсіонерам, які: продовжували працювати та мають не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. У такому разі перерахунок пенсії здійснено на найбільш вигідних умовах: з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію, або з урахуванням страхового стажу та зарплати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії; продовжували працювати і мають не менш як 24 місяці страхового стажу, та після призначення (попереднього перерахунку) пенсії минуло два роки з дня звернення за призначенням (попереднім перерахунком) пенсії. У такому разі перерахунок пенсії здійснено з урахуванням набутого страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та заробітної плати (доходу), з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо станом на 1 березня року, у якому здійснюється перерахунок, особа не набула права на проведення автоматичного перерахунку пенсії (якщо не минуло два роки після призначення або попереднього перерахунку пенсії), відповідний перерахунок проводиться після набуття права на підставі заяви пенсіонера. У цьому разі перерахунок проводиться з першого числа місяця, у якому пенсіонер звернувся з заявою про перерахунок пенсії, якщо заяву подано до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву подано після 15 числа. У разі, якщо пенсіонер не звернеться з відповідною заявою, перерахунок пенсії буде проведено з 1 квітня наступного року в автоматизованому режимі.

Під час проведення перерахунку пенсії Пенсійний фонд перевіряє, який перерахунок найбільш доцільно проводити: лише з урахуванням страхового стажу, набутого після призначення (попереднього перерахунку) пенсії чи з урахуванням страхового стажу та заробітної плати (доходу), набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Для обчислення пенсії завжди обирається такий варіант проведення перерахунку, який є найбільш вигідним для пенсіонера.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *