Пенсія у зв’язку з втратою годувальника під час війни

Під час війни, на жаль, воїни не тільки гинуть, а й можуть зникати безвісти. Як у такому випадку сім’я може отримати пенсію?

Пенсія у зв'язку з втратою годувальника під час війни

Пенсійний фонд України дав пояснення щодо отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї, які перебували на утриманні годувальника.

До непрацездатних членів сім’ї належать, зокрема: чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю чи досягли пенсійного віку; діти, які не досягли 18 років (діти, які навчаються, та діти-сироти до 23 років) або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років; один із батьків або брат чи сестра годувальника незалежно від віку та працездатності, якщо вони не працюють і зайняті доглядом за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років.

Пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти за особливих обставин. Щоб призначили пенсію, потрібно подати заяву з необхідними документами до територіального органу Пенсійного фонду України. Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника обчислюється на підставі наданих до заяви документів.

Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає у непрацездатних членів сім’ї через один місяць із дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

«Погляд часу» №37-8.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *