Пенсіонер працює

 працюючий пенсіонер

Я пенсіонер за віком. Декілька місяців тому оформився на роботу і розмір моєї пенсії одразу зменшився. Чи мали на це право й куди можна звернутися з цього приводу?

Якщо пенсіонер працює, то це впливає на його право на отримання доплат, надбавок і підвищень, а також на перерахунок пенсії у разі зміни прожиткового мінімуму. Тому у разі працевлаштування пенсіонера він зобов’язаний повідомити про це управління Пенсійного фонду за місцем свого проживання.

Якщо після працевлаштування пенсіонер не повідомив про це управління Пенсійного фонду і внаслідок цього утворилася переплата пенсійних сум, то управління Пенсійного фонду має право ухвалити рішення про утримання з пенсії сум переплати у межах 20 % від розміру пенсії.

Про це йдеться у ст. 42, 50 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Кожен громадянин має право отримувати вичерпну інформацію про своє пенсійне забезпечення у територіальному органі Пенсійного фонду України, зокрема: ознайомитися з матеріалами своєї пенсійної справи; вимагати надання завірених в установленому порядку копій документів, що містяться у пенсійній справі, і копій розпоряджень про призначення (перерахунок) пенсії.

Із приводу зменшення розміру вашої пенсійної виплати можете подати письмову заяву до Тернопільського об’єднання управління Пенсійного фонду. Вам повинні надати обґрунтовану письмову відповідь, із посиланням на закон. Якщо відповідь не буде вас влаштовувати, доведеться подавати скаргу до обласного органу Пенсійного фонду чи звертатися до суду.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber