Пенсія за померлого чоловіка

Пенсія

Отримую пенсію за померлого чоловіка, який був ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС. Як можна змінити розмір такої виплати? Чула, що можна отримувати власну пенсію за віком і половину пенсії чоловіка.

Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачає призначення таких видів пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія по інвалідності та пенсія у зв’язку з втратою годувальника. Особі, яка має право на різні види пенсії одночасно призначають один із них за її вибором.

Відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» дружина, яка втратила годувальника із числа постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, має право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Порядок обчислення такої пенсії та розмір щомісячної компенсації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1210.

Якщо особа, котрій призначено пенсію у зв’язку з втратою годувальника, бажає отримувати інший вид пенсійної виплати, на який має право (зокрема, за віком, по інвалідності), вона може перейти на інший вид пенсії, подавши до органу Пенсійного фонду відповідну заяву.

Отримання одночасно двох видів пенсії (наприклад, власної пенсії за віком та 50 % розміру пенсії померлого годувальника) чинним законодавством України не передбачено.

За бажання можна перевірити доцільність переведення на інший вид пенсії, звернувшись із відповідною заявою до органу Пенсійного фонду. Зауважимо, що розгляд заяв про попередній розрахунок розміру пенсії та визначення найбільш доцільного виду пенсійного забезпечення, на який особа має право, належить до переліку послуг, що надає пенсійна служба.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterest