Переддіабетичний стан: 5 помітних ознак

Через те, що переддіабетичний стан розвивається поступово протягом багатьох років, він часто не має очевидних симптомів. Але можна помітити певні ознаки зростаючої резистентності до інсуліну й неможливості обробляти їжу належним чином – це ключові аспекти переддіабету. У цей період ще можна вжити певних заходів, щоб запобігти хворобі.

Переддіабетичний стан

Ознака № 1. Готові заснути відразу після багатої трапези? Це нормальна реакція організму на приплив вуглеводів. Але якщо це відбувається часто, ваш організм може посилати повідомлення, що в раціоні багато простих вуглеводів, таких як цукор, біле борошно та солодкі напої. Глюкоза накопичується у крові, у той час як нужденні клітини її не одержують.

Результат: ви почуваєте себе сонними, можливо, вам навіть стає важче думати.

Що допомагає: виберіть більш складні вуглеводи, такі як цільні зерна (ячмінь, овес, лобода, полба, коричневий рис), овочі та цільні фрукти (не соки). Корисний рух відразу після їжі – ходьба, навіть миття посуду.

Ознака № 2. Серед найбільш бажаних продуктів у цьому випадку часто бувають шоколад, чипси та картопля фрі. У них багато цукру, солі та жиру – речовин, які так приємні на смак, і змушують «вмикатися» систему винагороди мозку, що вимагає їх усе більше. Однак прості вуглеводи переробляються дуже швидко, забезпечуючи «швидку енергію». Незабаром підшлункова залоза починає виробляти все більше й більше інсуліну, щоб впоратися із глюкозою. Далі відбувається різке падіння рівня цукру в крові.

Що допомагає: боротьба з потягом до шкідливої їжі. Замінюйте цукерки або чипси «повільними» вуглеводами: жменею горіхів, бананом, морквою.

Ознака № 3. Більшість тих, хто перебуває у переддіабетичному стані, мають зайву вагу. Уже один цей факт є основним чинником ризику розвитку діабету. Але особливо тривожно, коли ви намагаєтеся скорочувати калорії та не бачите ніякого результату. Клітини «голодують», тому що вони мають потребу у «паливі» (у формі глюкози). Усе те нечисленне, що поглинається, іде безпосередньо у «сховище» – відкладається жир.

Що допомагає: дуже повільне та поступове зниження ваги, за допомогою зміни раціону та збільшення фізичної активності.

Ознака № 4. Високий кров’яний тиск особливо пов’язаний із переддіабетом, коли він проявляється у сполученні з надлишком ваги (особливо на животі), втомою та іншими негативними медичними показниками (ненормальний рівень холестерину і тригліцеридів). Кров стає липкою і більш в’язкою, збільшується її згортання, що робить більш важким переміщення її по всьому тілу.

Що допомагає: повільна втрата ваги через зміни у харчуванні та збільшення фізичних навантажень.

Ознака № 5. Збільшення ваги в конкретній ділянці – у середній частині. Великий живіт пов’язаний із більш високим кров’яним тиском, хворобами серця, інсультом і небезпечним рівнем холестерину – усе це фактори ризику розвитку цукрового діабету.

Що допомагає: дієта, втрата ваги та фізичні вправи.

«Погляд часу» №15-08.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *