Перемерзли чи промочили ноги? Що робити?

Перемерзли чи промочили ноги
Перемерзли чи промочили ноги? Що робити?

Замерзли, промочили ноги і ось результат: ніс заклало, голос сів, злегка морозить… Що робити, щоб геть не розклеїтися? Головне – діяти негайно. Віруси та бактерії розмножуються в організмі з величезною швидкістю. Ваше завдання – зупинити цей процес якомога раніше.

Зігрійте ноги. Стопи ніг рефлекторно пов’язані з носоглоткою. Якщо вони замерзають або промокають, починаються нежить, чхання. Хороша новина полягає у тому, що, коли зігріти ноги, набряклість у носоглотці зникне. Зробити це можна різними способами: помасажувати ноги, опустити їх у теплу воду, наклеїти на стопи зігріваючі пластирі (перцевий, евкаліптовий) або просто надіти вовняні шкарпетки.

Зігрійтеся самі. Найкраще зігріває тепло, прийняте внутрішньо: гарячий чай із медом чи малиною, імбирний чай, який дає найтриваліше зігрівання, або міцний напій (глінтвейн або звичайний чай із ложечкою коньяку). Алкоголь у чистому вигляді у такій ситуації допомагає слабо: для швидкого зігрівання він бажаний тільки як інгредієнт. Ще один рецепт – гаряче молоко з прополісом. Пити рекомендується у ліжку, лежачи під ковдрою. Після цього бажано не вставати хоча б хвилин 30-40. Якщо вас охопить холодне чи прохолодне повітря (чи протяг), застуди уникнути вже не вдасться.

Розтертися. Розтирання забезпечує подразнення шкіри і відповідно приплив крові до потрібної зони. Найпроблемніші ділянки на початковому етапі застуди – груди і пазухи носа. Масаж за допомогою мазі, що розігріває, наприклад в’єтнамської «зірочки», допоможе зняти закладеність у проблемній зоні. Тільки не захоплюйтеся. Принцип «чим більше, тим краще» у такому випадку не працює. Для лікувального ефекту в ділянці пазух носа досить мазі на кінчику нігтя, для грудей – із сірникову головку. Подібні мазі у великому обсязі можуть викликати почервоніння шкіри.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *