«Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!»

8 і 9 травня Україна відзначала День пам’яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ці дні пройшли під новим гаслом – «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!».

Перемогли нацистів – переможемо і рашистів

Сьогоднішня росія помінялася місцями з нацистською Німеччиною, тому перемога у Другій світовій їй уже не належить.

Восьмий рік поспіль на державному рівні ми послідовно впроваджуємо європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну. Для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

Цього року пам’ятні дати в Україні пройшли в умовах повномасштабної військової агресії росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру в усій Європі.

У 1939-1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому традиційне гасло цих пам’ятних днів #ПамятаємоПеремагаємо цього року на державному рівні дещо видозмінене і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!».

Незмінним символом пам’яті залишається червоний мак.

росія перетворила святкування перемоги на фарс. Фарс, який має з’єднувати росію, в якій немає нації, немає спільного сенсу майбутнього. І спільного сенсу минулого немає, тільки переписана історія, тобто знову фарс. І порушення принципу «ніколи знову». А далі порожнеча.

Що поєднує мешканців імперії? Тільки імперія, нічого людського. Перефразовуючи одного письменника: «путін і порожнеча».

Роки тому Саддам Хусейн прийняв рішення напасти на Кувейт, коли втратив розуміння і Кувейту, і світу. Так само путін втратив розуміння України і світу. Де тепер Хусейн і що сталося з Іраком, відомо всім. Ми не знаємо, коли завершиться Третя світова, але вона завершиться у москві, яка вже не буде столицею імперії. Кожна імперія має померти.

«Погляд часу» №20-12.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *