Пересадка орхідеї

Удома на підвіконні чудово росте орхідея, у якої коріння в буквальному сенсі «вистрибує» з горщика. Тому потрібно терміново змінювати ґрунт і пересаджувати її у більший горщик.

Пересадка орхідеї у більший горщик

Звісно, ні про який хворобливий стан не йдеться. Багато великих квіточок, що розпустилися, кілька бутонів на підході. Але якщо вірити багатьом порадам з Інтернету, потрібно терміново змінювати ґрунт і пересаджувати у більший горщик. Що це дасть?

Спочатку рослина опиниться у стані стресу через пересадку. Потім, «отямившись», почне поступово освоювати новий простір, попутно споживаючи збільшену кількість поживних речовин з оновленої ґрунтосуміші. Звучить начебто непогано, проте чи буде орхідея в цьому випадку квітувати і чи не перейде в режим «тривалого жирування»? Адже маленький тісний горщик спонукає орхідею замислитися над потомством, отже, швидше перейти у стадію цвітіння. А це, напевно, і є головною метою квітникаря?

Також зазначу, що в природі орхідеї (фаленопсиси) чіпляються до стволів великих дерев повітряним корінням, тому його поява – цілком звичайна справа.

Та якщо на корінцях раптом з’явилися ознаки гнилі, їх бажано акуратно підрізати, а місце зрізу засипати товченим активованим вугіллям. Засушене ж коріння жодної загрози для рослини не становить. Вирішувати, звичайно, вам, як чинити у цій ситуації.

 «Погляд часу» №3-13.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *