Пересаджена черешня всихає

«Погляд часу» №20-2019
Інколи можна почути нарікання щодо пересаджених черешень: спершу деревця нібито прижилися, розпустили листя, навіть зацвіли, а в другій половині червня всохли. І це при належному догляді – вчасному поливі й мульчуванні пристовбурних кругів. Що ж могло трапитися?
Варто зауважити, що серед садових культур черешня – найчутливіша до різного роду чинників.
Насамперед агротехнічних. Найкраща приживлюваність – в одно-дворічних дерев. Гірша у трирічних. Старіші дерева взагалі не варто пересаджувати – приживлюваність дуже низька. Слід пам’ятати, що під час пересаджування травмується коренева система дерева. Тому обов’язково потрібно обрізати крону, щоб підземна частина могла щонайкраще забезпечити надземну поживними речовинами.
Величезної шкоди завдають личинки хрущів. Вони здатні знищити цілі насадження молодих дерев.
Тож, знаючи ці проблеми, можна зробити висновки.
Перша помилка при пересаджуванні черешні – крона залишилася не обрізана, до того ж дозволили дереву цвісти, що надто виснажило його, й до того вже травмоване. Цього можна було уникнути.
Можливо, дерева підмерзли ще взимку, а пересадження їх лише «підштовхнуло» до загибелі. Тут зарадити нічим.
Готуючи ями під дерева, слід ретельно вибирати личинки травневих жуків. Засипаючи саджанці поживним ґрунтом, також варто звертати увагу і знищувати шкідників. Якщо є підозра, що дерево ушкоджується через кореневу систему, його потрібно пролити розчином будь-кого препарату, який використовуєте для боротьби з колорадськими жуками (актара, ариво тощо).