Пересаджуємо малину

Пересаджуємо малину
Пересаджуємо малину

Кожній людині у нашій країні відомий чарівний смак малини. Але малина відома не тільки завдяки чудовому смаку, а й своїми корисними властивостями, чого тільки варте малинове варення, яке взимку вилікує вас від застуди! Кожен дачник хоче отримати хороший урожай малини, але для цього треба постаратися: вчасно пересаджувати, полоти, підгортати, мульчувати, поливати і проводити ще багато різних заходів, зате результат буде вартий витрачених зусиль. Так-так, малину необхідно час від часу пересаджувати. І робити це необхідно у вересні.

Секретна зброя

Малину необхідно обов’язково пересаджувати хоча б кожні 4 роки, оскільки ця рослина сильно виснажує ґрунт, особливо у прикореневій зоні. Кращим ґрунтом для пересадки малини вважається та, де перед цим росли помідори, картопля чи цибуля. Також ґрунт треба скопати, прополоти і внести мінеральні та органічні добрива (амофос, зола, гній). Техніка пересадки малини така: у першу чергу треба вирити ями для посадки з параметрами 50 х 50 х 50 см, у кожну яму додаємо добрива у пропорції 40 г амофосу, 80 г золи і 10 кг перегною. Пересадку малини здійснюємо рядами, траншейним методом із відстанню 1,2 м між траншеями. Кожен кущ може поглинути до 8 л води. Серед дачників-початківців існує думка, що малину можна пересаджувати увесь рік, але досвідчені садівники оптимальним для цього вважають місяць вересень початок жовтня.

Важливі дрібниці

Відбір пагонів для пересадки теж має значення – відбираємо розвинені пагони й обрізаємо верхівку на 15 см, далі прив’язуємо стебла до шпалери. Через кілька днів здійснюємо мульчування ґрунту торфом або дрібною соломою, це допоможе зберегти вологу і знищити молоді бур’яни. Полив малинових кущів здійснюємо за потребою. За умови дотримання всіх перерахованих вище рекомендацій пагони повинні прижитися до настання холодів, і згодом випустити нові молоді паростки.

Ще один спосіб пересадки

Однак, існує й інший спосіб пересадки малини. Одразу після збору першого літнього урожаю видаляємо старі рослини, при цьому молодим паросткам залишаються старі корені для поліпшеного отримання поживних речовин із ґрунту. Далі пересаджуємо пагони на нове місце, прикріпивши їх до шпалери. Догляд за малиновими кущами здійснюємо точно так як зазначено раніше, не забуваючи, що надмірний полив тільки зашкодить рослині – вона може захворіти. Під час осінньої пересадки беруть тільки молоді рослини, при цьому мульчуючи ґрунт і поливаючи його, поки молодий кущ не вкорениться. При весняній пересадці ви отримаєте осінній урожай малини, який буде багатшим, а ягода відрізнятиметься за смаком.
Пам’ятайте, що у догляді за малиною її пересадка відіграє величезну роль: для отримання хорошого урожаю і високоякісних ягід потрібно робити її вчасно і дотримуватися головних принципів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *