Період тільності у корів

Період тільності у корів
Період тільності у корів

Із приходом зими у корів зазвичай починається так званий період тільності. Терміни його початку можуть бути різними, але сам процес виношування коровою плода триває 9 місяців (270-185 днів). І на цей час її необхідно забезпечити сухою підстилкою, бо утримання на холодній сирій підлозі без підстилки може викликати у тварини простудні захворювання і навіть запалення вимені.

Взимку, якщо немає ожеледиці, тільну корову бажано випускати на прогулянку на 2-4 год. (залежно від погоди). Такий моціон зміцнює організм, підтримує нормальну роботу кишківника і забезпечує благополучне розтелення. Прогулянки припиняють лише за 2-3 дні до отелення.

Корівку треба щодня чистити солом’яним джгутом, а потім щіткою, забруднені місця замивати теплою водою і насухо витирати чистою сухою ганчіркою.

У зимовий (стійловий) період добовий раціон тільної корови вагою 400 кг повинен складатися приблизно з 8-12 кг сіна хорошої якості, 12-16 кг соковитого корму (турнепсу, кормових буряків, картоплі та ін.) і 1,5-2 кг концентрованих кормів. Крім того, необхідно давати щодня кухонну сіль, а також крейду. Тільну корову годують три рази на добу, в один і той же час. Перед роздаванням концентратів тварину потрібно напувати чистою, свіжою і не дуже холодною водою. Робити це потрібно також не менше трьох разів на добу.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *