Перша допомога при переломі кінцівок

Якщо після падіння дитина довго плаче і тримається за коліно, лікоть або зап’ястя, уважно поставтеся до цього, перевірте – цілком можливо, що малюк отримав перелом кінцівки. У такій ситуації не потрібно панікувати, а планомірно і спокійно виконати наступні рекомендації.

Перша допомога при переломі кінцівок

Прикладіть до травмованого місця щось холодне. Підійде пакет якоїсь замороженої суміші з холодильника. Потім зафіксуйте постраждалу кінцівку за допомогою бинту чи тканини та негайно везіть дитину до травматологічного відділення дитячої лікарні.

Не лайте малюка, адже він і так відчуває шок від того, що сталося, і від болю. Ніжно обійміть і розкажіть, що це трапляється майже з усіма дітьми, такими ж, як він.

У лікарні, за підозри на перелом, необхідно попередньо зробити рентгенівський знімок травмованої кінцівки. Щодо безпеки цієї процедури можна не турбуватися, оскільки доза рентгенівських променів мінімальна.

Потрібно пояснити малюкові, що людина в білому халаті не завдасть йому болю і розповісти про те, що саме відбуватиметься в кабінеті рентгенолога.

Після того, як лікарі підтвердять діагноз «перелом», на кінцівку дитини доведеться накласти гіпс. Але до процедурного кабінету батьків зазвичай не пускають, так що, як і перед рентгенівським знімком, дитину потрібно налаштувати на спілкування з лікарем.

Слід пояснити малюкові, що лікар не завдасть йому болю та просто огляне його ручку чи ніжку. Щоб дитина залишалася спокійною під час процедури, місце мами тимчасово має зайняти медсестра, яка перебуває в кабінеті разом із травматологом.

Такі заходи потрібні для того, щоб погасити дитячу тривогу. Процедура накладання гіпсу робиться під місцевою анестезією чи загальним наркозом і триває недовго.

У міру того, як дитина приходитиме після наркозу, їй захочеться пити. Однак не варто відразу напувати малюка, тому що після наркозу не виключена нудота та блювання.

Приблизно через 15 хв. дитина остаточно прийде до тями і, швидше за все, через усе пережите, через біль плакатиме. Підтримайте малюка розмовою про те, який він молодець і як гідно витримав усі ці процедури.

На другий день необхідно відвідати свою поліклініку та проконсультуватися в ортопеда-травматолога, який зробить дитині ще один знімок та поставить остаточний діагноз.

У домашніх умовах слід дотримуватися рекомендованого рухового режиму та займатися пасивною гімнастикою. Потрібно постійно стежити за станом гіпсу на кінцівці та доглядати дитину, надаючи їй психологічну допомогу.

«Уют» №43-27.10.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *