Перша допомога при зубному болю

Зубний біль у дитини може бути викликаний різними причинами: дупло, що утворилося від карієсу, тріщина в емалі зуба, запалені ясна та й просто молочний зуб, котрий хитається. Коли ви не впевнені, що викликає зубний біль у дитини, варто скористатися наступними порадами, аби дочекатися кваліфікованої допомоги.

Зубний біль у дитини

Полоскання солоною водою. Якщо помітно розпухли щоки або ж вони запалені – полоскання імовірно дещо полегшить біль. Нехай дитина просто прополоще рот та виплюне воду. Повторити декілька разів.

Полоскання теплою водою. Запалення немає – просто тепла вода. Ця процедура може пом’якшити біль. І як тільки біль повертається – варто знову полоскати.

Тепла та м’яка їжа. Біль може посилитися, якщо малюк кусатиме тверду або ж вживатиме гостру їжу. Жодних гарячих та пекучих страв! Бульйон, суп та інша м’яка їжа – буде в поміч малюку. Варто уникати солодощів.

Обирайте прісну їжу. Якщо проблема у запалених яснах – пряна їжа може посилити біль. Зокрема: оцет, гірчиця, сіль та перець можуть подразнити запалене місце. Соки та солодкі газовані напої також можуть спричинити повторну появу болю: особливо, якщо запалене дупло.

Не відкривати рота у прямому сенсі слова, адже при стулених губах нижня та верхня щелепи послаблені і зуби не стикаються. Також вдихання повітря може провокувати біль у зубі, якщо є чутливість до холоду.

При високій температурі (якщо дитина слабка та млява) варто дати жарознижуючий засіб, котрий ви використовуєте за порадою вашого педіатра.

«Уют» №17-21.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *