Перша криза малюка

криза малюка

Вона може початися близько дев’яти місяців, а закінчитися у півтора року

Якщо дитина, ледь навчившись ходити, стає примхливою і не відпускає маму від себе ні на секунду – це ознака першої вікової кризи. Вона настає тоді, коли дитина починає активно рухатися, і водночас виникає багато «не можна». Малюк починає усвідомлювати свої бажання, і бачить, що вони не завжди збігаються з бажаннями дорослих, тому вередує, щоб домогтися свого. Проходитиме ця криза непомітно чи бурхливо, залежить від темпераменту самої дитини і від реакцій батьків.

Малюк постійно проситься на руки, але бабусі наполягають «не привчати до рук», тому мама в розгубленості. Психологи радять у цьому віці не розлучатися з возиком на прогулянках, навіть якщо малюк вже почав ходити. Особливо, коли до місця прогулянки потрібно пройти певну відстань. Дитина дійсно втомлюється і проситься на руки. При цьому їй незрозуміло, що у мами болить спина. Тому, якщо ви не можете взяти дитину на руки, посидьте разом з сином чи донькою, відпочиньте, поясніть, що вам теж важко. Вибір, чи брати на руки при кожній потребі, безумовно, за батьками. Але важливо не тільки жаліти дитину, а й берегти себе.

Часто мами скаржаться, що малюк, який раніше спокійно міг гратися деякий час сам, тепер не відпускає маму від себе ні на крок. Таке трапляється, якщо у дитини у 6-10 місяців сталася якась травма розвитку. Мами не було поруч, або вона не підтримала, коли було погано, або дитина злякалася когось. Можливо, в цей період був переїзд або ще якісь серйозні зміни в житті. Через це у дитини могли сформуватися різні страхи. У такому разі бажано отримати консультацію дитячого психолога. Він допоможе визначити, який саме страх у дитини, і підкаже, як реагувати на таку поведінку малюка. Може бути і так, що ніякої травми розвитку не було, а дитина освоює перші навички маніпуляції і вимагає постійної присутності мами тільки тому, що з нею комфортно.

У будь-якому випадку не можна дратуватися, кричати на малюка, ігнорувати його плач, бо це травмує його.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *