Песимістом бути простіше, ніж оптимістом

Деякі люди вважають песимізм вигіднішою стратегією, яка допомагає підготуватися до неприємних несподіванок. Однак, згідно з новим дослідженням, у песимістів просто більш «ледачий» мозок.
Дослідники з США вивчили реакцію людей на стан невизначеності за допомогою МРТ-сканування мозку. Вчені попросили 51 добровольця розглянути фотографії людей з різними виразами облич і оцінити їх емоції як «позитивні» або «негативні».
Через тиждень учасників помістили в МРТ-сканер і знову дали ті ж набори фотографій з переляканими, здивованими або нейтральними особами. Добровольці знову повинні були дати оцінку емоціям людей, побачених на знімках.
Аналіз даних томографа показав, що мозок витрачає на виробництво негативних вражень набагато менше часу і енергії, особливо у молодих людей. З віком здатність відрізняти негативні емоції від нейтральних збільшувалася. Крім того, з’ясувалося, що з віком люди вчаться долати перше негативне враження – це трохи нагадує контроль емоцій, який ми освоюємо, стаючи дорослими. Дослідники сподіваються, що результати їх роботи допоможуть людям бачити речі з різних сторін, в тому числі в більш позитивному світлі. Для цього потрібно всього лише змусити мозок трохи попрацювати.
На думку дослідників, схильність до песимізму або оптимізму не успадковується – на відміну від когнітивних здібностей.