Підгузки для… квітів

Підгузки для квітів

Зберегти вологу в ґрунті допомагають… підгузки, точніше, їх «начинка» – гранули поліакрилату натрію. Ця речовина може увібрати рідини до 30 разів більше своєї ваги.

Розкривши підгузок, я пересипаю гранули в горщик і заливаю 300 мл звичайної води. Вони розбухають, як і гранули гідрогелю, перетворюючись на мокре клоччя. Через 10-15 годин отримане «сніжне місиво» руками додаю в квітковий горщик – вмішую його у верхній шар ґрунту, заповнюю ним і простір між двома горщиками різного діаметра – щоб підтримувати вологу атмосферу навколо основного горщика. Абсорбент поступово віддає вологу, дозволяючи влітку поливати квітку набагато рідше: посухостійкі культури до 1 разу на місяць, вологолюбні – раз на 15 днів.

Для рук, так само як і для рослини, поліакрилат натрію безпечний, і користуватися рукавичками не потрібно.

До речі, підгузки відмінно показали себе не тільки для кімнатних рослин, але й для вуличних квітів у контейнерах і навіть для розсади томатів та інших культур. Навесні можна випробувати метод на грядках і клумбах, поекспериментувати з вологим підживленням кущів і молодих дерев на присадибній ділянці.

Ніна Тітенко, квітникарка

«УЮТ» №50-2019

 

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *