Підкрутили лічильник – оштрафують

Підкрутили лічильник
Підкрутили лічильник – оштрафують

«Погляд часу» №9-2019

Умільцям із народу, які підкручують лічильник і незаконно споживають газ, загрожує чималий штраф – відтепер його сума зросла до 53 тис. грн.

У 2019 році істотно збільшився розмір компенсації збитків за втручання у газовий лічильник.

Раніше за злодійство газу (лічильник із простроченим терміном повірки, втручання у роботу лічильника й інші махінації) споживачу до оплати нараховувалася тільки вартість експертизи – близько трьох тисяч гривень. А в грудні 2018 року НКРЕКП були внесені зміни до Кодексу газорозподільних систем, згідно з якими вже з цього року компенсація збитків за незаконне використання газу становить понад 50 тис. гривень. Розмір збитків розраховується у кожному випадку окремо і в середньому перевищує 50 тис. гривень плюс вартість експертизи – понад три тисячі. Усього – більше 53 тис. гривень.

Експертизи газових лічильників споживачів проводяться за участю представників служб міськгазу, державного метрологічного підприємства «Укрметртестстандарт». Причому споживач, якщо бажає, може бути присутнім при проведенні експертизи свого приладу обліку.

Якщо втручання у роботу лічильника комісією не підтверджено – вартість експертизи не нараховується до оплати. Оплата збитків за несанкціоноване використання газу і вартість експертизи лічильника здійснюється тільки при підтвердженні факту крадіжки газу.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *