Піднімайте ноги вгору

Піднімайте ноги вгору
Піднімайте ноги вгору

«Погляд часу» № 22-2019

Коли ми піднімаємо ноги вгору, ми значною мірою змінюємо положення свого тіла й тим самим сприяємо належному венозному кровообігу, який ускладнюється під дією сили тяжіння.

Можливо, рекомендація щодня піднімати ноги на 5-20 хв. видасться комусь дивною. Але не кваптеся з таким висновком. Задумайтеся над тим, яких зусиль мусить докладати наше серце, щоб перекачувати кров, яка під певним тиском має надходити до кінцівок. Або ж про те, як відбувається венозний кровообіг, повертаючи кров із кінцівок назад до серця. Якщо він порушився, виникають застійні явища, варикозна хвороба, набряки, відмирання капілярної сітки.

Тому положення тіла з піднятими догори ногами – це не просто фізична вправа, а справжня терапія. Ось яку користь вона дає організму.

1. Зменшує набряклість у ногах, сприяючи належному руху рідини в тілі.
2. Знімає синдром утомлених ніг. Напруження зникає від стоп до стегон: м’язи розслаблюються, усуваються защемлення.
3. Поліпшує травлення. Передусім це стосується рухливості кишківника, що призведе до кращого засвоєння поживних речовин, які надходять із їжею, а також до позбавлення закрепів, геморою.
4. Розслабляє нервову систему. Таке положення тіла дає змогу вдихати більше повітря, що згодом призводить до спокійного ритмічного дихання. Це, у свою чергу, чинить благотворний вплив на стан нервової системи: знімає м’язове напруження у ділянках живота, шиї та скронь.
5. Досягається психічний спокій. Ця вправа сприяє належному насиченню мозку киснем. Ми відчуваємо, як наше тіло й розум розслаблюються, набувають гармонії.

Техніка виконання. Ляжте біля стіни, найліпше під поперек покласти валик чи подушку. Закиньте ноги на стіну, руки розкиньте врізнобіч чи витягніть уздовж тіла. Намагайтеся розслабитися. Починайте виконання вправи з однієї хвилини, поступово збільшуючи її тривалість (по кілька секунд щоразу кілька днів чи тижнів). Стежте за своїм станом. Для декого буде досить 5-7 хв. для досягнення позитивного ефекту, а декому знадобиться 20 хв.

Протипоказання. Вони пов’язані з проблемами із хребтом, гіпертонічною хворобою, тяжкими захворюваннями серця. Перед виконанням цієї вправи найкраще порадитися з лікарем або фахівцем із лікувальної фізкультури.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *