Підпираємо гілки з урожаєм

Підпираємо гілки

Ягоди і плоди, що дозрівають, збільшують масу гілок дерев і кущів, ті схиляються, лягають на землю, іноді ламаються. Тому треба підв’язати гілки червоної, білої та чорної смородини, аґрусу, вишні, сливи. Їх можна підняти на опорні каркаси, але так важче обробляти ґрунт навколо кущів.

Краще підв’язати гілки шпагатом або шматками старого проводу в оболонці до старої труби довжиною 1,5-2 м, вбивши її у землю на відстані 0,5 м від куща чи прямо у його середину. Така опора прослужить багато років. Один кінець дроту, який вільно незатягується петлею, кріпимо до верхньої третини гілки з урожаєм, а другий – до упору вгорі труби. Для упору у трубі потрібно просвердлити поперек отвору і вставити шматок тонкої трубки, палицю чи цвях. Виходить зонтична чаталовка, якою легко регулювати висоту підйому гілок.

Якщо така чаталовка використовується для дерева, треба кріпити тяги до дротяного кільця, вільно розташованого навколо центрального провідника вгорі або у середині крони.

У місці зіткнення дротів і гілки не обійтися без прокладки – шматка старої гуми, клаптя тканини, тонкої дощечки.

Ставлять садівники і звичайні підпірки у вигляді довгих жердин із рогульками, обгорнутими старими капроновими колготками.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber