Підживлюємо перець

Підживлюємо перець

Залежно від стану рослин підживлення проводять із періодичністю 10-12 днів. Використовують для цього як мінеральні, так і органічні добрива. Для мінерального підживлення в 10 л води розчиняють 10 г аміачної селітри, 15 г суперфосфату і 10 г сульфату калію. Під одну рослину виливають 1 л приготовленої суміші.

Підживлення краще чергувати. У період бутонізації для посилення розвитку квіток і зав’язі слід збільшити дозу азотних добрив. Гнойову рідоту розводять водою у співвідношенні 1 : 5, курячий послід – 1 : 10. А в період плодоутворення збільшують дозу фосфорних добрив для підвищення активності кореневої системи. Протягом вегетації земля повинна містити достатню кількість кальцію, брак якого призводить до вершинної гнилі плодів. Ефективними є позакореневі підживлення 0,2%-м розчином кальцієвої селітри.

Сучасні гібриди перцю (особливо високорослі) відрізняються високою вимогливістю до елементів живлення, але споживають їх менше, ніж томати. Концентрація розчинів повинна бути нижчою, а інтервал їх застосування, особливо при недостатній заправці ґрунту, – 1 раз на тиждень. Тільки при цьому вони реалізують свої можливості. Склад підживлення залежить не тільки від віку рослини та маси плодів на ній, а ще й від погоди. За похмурої погоди дозу калію в підживленні треба збільшити на 20-30 %, а за сонячної, навпаки, зменшити.

Василь Дудник, агротехник

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber