Підживлення дріжджами

Підгодівля дріжджами – відмінний недорогий стимулятор росту для розсади овочів, ягідників, фруктових дерев і квітів. На відміну від використання хімічних препаратів, це повністю безпечний, екологічно чистий продукт, який за ціною доступний усім.

Підживлення рослин дріжджами

При потраплянні у ґрунт дріжджовий розчин стимулює роботу мікроорганізмів у землі, які переробляють органічні речовини у ґрунті та виділяють азот і фосфор. Ці речовини дуже потрібні для здорового розвитку та гарного росту саджанців, їх наявність робить рослину більш здоровою й отже, більш урожайною.

Універсальний рецепт дріжджової підгодівлі:

  • 50 г дріжджів розвести у 0,5 л теплої води, розмішати цей розчин у 10-літровому відрі води, не настоювати й використовувати відразу.
  • Підживлювати кожну рослину по 0,5 л.

Оскільки цей вид підгодівлі використовується дачниками уже протягом багатьох років, із практичного досвіду можна зробити наступні важливі висновки:

  • при підгодівлі дріжджами у ґрунті, крім вироблення потрібного азоту, відбувається значне поглинання кальцію і калію, і якщо не вживати належних заходів, через пару років ґрунт зубожіє та перестане родити. Для компенсації нестачі калію й кальцію у дріжджовий розчин обов’язково треба вносити золу;
  • підгодівля дріжджами буде добре працювати тільки на багатому органікою ґрунті, тому що дріжджовий розчин сам по собі не добриво, а тільки каталізатор активного розпаду органічних речовин на потрібні для рослини елементи. Органіку на грядку краще вносити заздалегідь.

Активність дріжджового грибка вимагає тепла, тому є сенс застосовувати таку підгодівлю тільки на добре прогрітому ґрунті, інакше користі від неї не буде.

Підживлення дріжджами найбільш ефективне для посилення кореневої системи, тому правильніше за все нею користуватися при пересадженні розсади чи саджанця у відкритий ґрунт. Додатково можна її внести через два тижні. І цього достатньо на увесь сезон.

Підгодівля дріжджами підходить для всіх овочевих, садових, ягідних культур і квітів. Вона стимулює активний розвиток будь-яких рослин. Але краще не застосовувати цю підгодівлю для цибулі й картоплі, тому що це погіршує смак продукту.

 «Погляд часу» №22-27.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *