Підживлення огірків

Усі ми знаємо, що для того, аби отримати хороший урожай огірків, їх обов’язково потрібно підгодовувати. Гарний результат дає застосування органіки.

Підживлення огірків

Коров’як (коров’ячий гній). Гній – це найпопулярніше органічне добриво, що містить основні елементи живлення (азот, фосфор, калій, кальцій та магній, цинк, бор, мідь та інші мікроелементи).

Настій коров’яку (коров’ячого гною) для підживлення огірків робиться таким чином: на 10 літрів береться 2 кг свіжого коров’ячого гною (тобто 1 частина гною та 5 частин води). На бродіння відводиться близько 1-2 тижнів. Далі настій розбавляється водою у пропорції 1 : 10. 1 літр настою, що вийшов, розбавляють у 10 л води.

Рідке кореневе підживлення проводиться в розрахунку: 1 л добрива на 1 огірковий кущ. Удобрювати огірки настоєм коров’яку можна від початку вегетації і до кінця плодоношення.

Курячий послід. Аналогічно коров’ячому гною можна використовувати курячий послід, але надалі розводити в пропорції 1 : 15, оскільки курячий послід – це концентроване добриво. А ще простіше придбати гранульований курячий послід.

Варто знати, що пташиний послід за своїми якостями удобрення набагато (у 2-3 рази) перевершує гній (коров’як), а за швидкістю дії можна порівняти з мінеральними добривами. Саме тому він є більш цінним органічним добривом, що ідеально підходить для підживлення огірків.

Як правильно сформувати кущ огірка, щоб отримати щедрий урожай

Для отримання хорошого врожаю важливу роль відіграє правильне формування куща (або, як найчастіше кажуть, прищеплювання або пасинкування огірків). Існує два поширені способи: в одне стебло і кущовий.

Перший спосіб (формування в одне стебло) краще застосовувати для гібридів, що не потребують запилення бджолами. У вузлах перших п’яти листочків необхідно видалити всі квіти та пасинки. У наступних п’яти вузлах зав’язь рекомендується залишити, а видалити лише бічні пагони. І лише коли стебло досягне метрової довжини, можна зберегти кілька пасинків, що вимагають прищеплювання над 3-4 листками, що простимулює утворення пагонів третього порядку.

Другий спосіб (кущовий) більше підходить для бджолозапильних сортів. Необхідно основне стебло прищепнути над 5-6 листком, що призведе до утворення пасинків. Надалі їх також слід укоротити над 5 листком. Ця процедура простимулює зростання пагонів третього порядку, на яких формуватиметься переважно материнська зав’язь із мінімальною кількістю пустоцвітів. У такий спосіб можна отримати кущ із 10 плодоносними батогами.

«Погляд часу» №26-23.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *