Підживлюємо розсаду

Розсада посаджена і дала сходи. Запорука здоров’я посаджених рослин і, як наслідок, гарного врожаю – збалансоване кореневе живлення. Бліде листя, стоншене стебло і ослаблений вигляд – ознаки того, що рослинам терміново потрібна допомога. Їх потрібно підживити в два етапи.

Перший етап – підживлення деревною золою

У деревній золі містяться практично всі елементи згорілої деревини. Зола – шикарне добриво для розсади Досить один або два рази підживити землю золою, щоб розсада отримала не тільки необхідне харчування, а й захист від грибних хвороб і блішки. Попіл листяних дерев багатий на кальцій, а хвойних – фосфором, зола трав’янистих рослин і винограду – джерело калію.

Першим ділом заготовляємо зольний розчин. Золу можна зібрати з печі, коли взимку опалюєте дачу, вона в основному повинна бути деревною.

Відразу хочемо застерегти від використання золи від спалювання побутових відходів, особливо, якщо в смітті був пластик та інші брудні відходи так ви тільки нашкодите ґрунту та рослинам. Підходить тільки чиста зола, перебрана і залита гарячою водою.

Деревна зола

Витримуємо її мінімум три доби і за цей час неодноразово помішуємо. Зольний розчин не псується, він стоїть довго, а тому в кінцеве добриво додаємо його прямо перед самим поливом розсади.

Такий склад може замінити фосфорно-калійні добрива, в ньому також багато інших корисних мікро- і макроелементів: бор, магній, сірка, марганець та інші.

Другий етап – дріжджі

Правила застосування дріжджів:

  • використовувати дріжджі можна тільки в досить прогрітій грунті, так як в холодному середовищі вони не активні;
  • достатньо двічі за сезон полити дріжджами – при посадці розсади і ще раз через два тижні;

Якщо у вас є пакетовані дріжджі, то робіть наступним чином: візьміть молочну сироватку, нагрійте її й замочіть дріжджі; залиште на 2-3 год. для бродіння.

Брускові дріжджі замочіть на ніч у таких пропорціях: 1 ст. л. на 1 л води. Вранці все добре перемішайте, додайте по 1 л води в кожний розчин і поливайте рослини. Робіть таку підгодівлю 1-2 рази на сім днів.

У складі дріжджів багато білка (до 65 %), мінеральних речовин і мікроелементів. Дріжджове підживлення цілюще впливає на формування кореневої системи. З таким добривом коріння стає сильним, а зелень міцнішою і витривалішою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *