Підзимові посіви: що посадити на городі у жовтні

Є культури, які призначені для підзимового посіву, – це озимі часник і цибуля. Але, крім них, восени на городі можна посіяти моркву, буряк, петрушку і кріп. Важливо правильно вибрати терміни, щоб рослини не дали сходів до заморозків і не загинули. Назвати точну дату досить складно, адже все залежить від погодних умов у конкретному регіоні. Зазвичай посів холодостійких культур починається з другої декади жовтня і закінчується в листопаді.

Часник: поспішати з садінням не слід
Садіння озимого часнику

Терміни садіння озимого часнику залежать від регіону, де ви проживаєте. Так, у південних областях воно зазвичай проводиться 15-25 жовтня, а якщо дозволяє погода, то садити можна і до 20 листопада. У центральних областях садять 5-20 жовтня, а у західних і північних – 1-15 жовтня. Температура ґрунту має опуститися до 12-13 °С, землю слід удобрити і продезінфікувати. Часник має встигнути до настання морозів розвинути кореневу систему, щоб ранньої весни швидко піти в ріст.

Не поспішайте з садінням: якщо ви проведете його раніше належного терміну, то часник швидко пустить паростки та погано перенесе зиму, що негативно вплине на його подальше зростання. Але чревате наслідками і занадто пізнє садіння. Зубчики можуть не встигнути вкоренитися і зиму вони просто не переживуть.

Щоб бути з урожаєм, важливо не тільки дотримуватися агротехніки, а й обирати хороші сорти. Серед українських овочівників із кращого боку зарекомендували себе сорти Любаша, Український білий, Український фіолетовий, Спас, Бенефіс. Ці сорти стійкі проти хвороб і високоврожайні.

Цибуля: відразу краще не поливати
Садіння цибулі під зиму

Цибуля, яку ви посадите восени, дасть чудовий урожай, навіть, якщо навесні не буде дощів.

Сприятливий час для садіння цибулі: середина жовтня – початок листопада. До стійких холодів має залишатися не менше 30 днів. Про те, що час садити цибулю, підкаже погода, вона має опуститися до +5 °С і триматися на цій позначці хоча б кілька днів.

Для сівка роблять борозенки глибиною 5 см, залишаючи відстань між ними 15-20 см. Відразу ж після садіння цибулю не поливають, а роблять це через 10 днів, якщо осінь суха.

Для підзимового садіння добре себе зарекомендували такі сорти: Арктик, Бесоновський, Кіп-Велл, Радар, Одінцовець, Саншайн, Еллан, Шекспір, Даниловський.

Коренеплоди і зелень

Буряк. Із підзимових посівів буряка вдається отримати дуже ранню продукцію. Насіння висівають на глибину 0,5-1 см, між грядками залишають відстань у 40-45 см.

Кріп. Висівають насіння на глибину 0,5-1,5 см, використовуючи стрічковий спосіб, по 8 рядків на відстані 10-12 см. Відстань між стрічками – 40-45 см.

Морква. Дуже вимоглива до вологості ґрунту. Якщо ви посієте насіння у сухий ґрунт, то воно не проросте. Висівають моркву неглибоко, на 0,5-1 см, ґрунт ущільнювати не потрібно.

Щавель. Найбільш ранні сходи дає щавель, якщо ви, звичайно, посієте його під зиму. Він вирощується як багаторічна культура – 3-4 роки.

Петрушка. Через велику кількість ефірних олій у насінні довго проростає, але при підзимовому посіві ви будете зі свіжою вітамінною зеленню вже на початку весни. Висівають петрушку в ґрунт перед самим замерзанням землі, на глибину 0,5-1 см.

«Погляд часу» №42-14.10.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *