Пільговий проїзд: як вирішити проблему?

Монетизація пільг

У минулому році було прийнято постанову Кабміну № 197 (від 14 березня 2018 р.). Припускалось, що найближчим часом пільговим категоріям населення будуть видавати готівку на проїзд. Що пішло не так? І чому пільговики часто стають заручниками принизливих ситуацій?

Виганяють і ображають

4 червня у Дніпропетровській області жінка намагалася безкоштовно проїхати у маршрутці № 244 «Підгірне – Дніпро» за посвідченням члена сім’ї загиблого бійця (її син помер від ран, отриманих під час бою в Іловайську).

6 травня багатодітна мати, яка проживає у Чорноморську Одеської області, поскаржилася, що водії автобусних маршрутів ображають її дітей за те, що вони їздять за пільговими документами.

3 травня у Хмельницькій області водій маршрутки «Старокостянтинів – Кам’янець-Подільський» відмовив у проїзді інваліду війни – ветерану АТО.

15 квітня у Херсоні водій маршрутки нагрубив дівчині з пільговим посвідченням, затиснув її між дверима і поїхав по дорозі. Маршрутка зупинилася тільки після зауважень і криків пасажирів.

Такими повідомленнями рясніють усі ЗМІ, тому що проблема пільгового проїзду все ще не вирішена. А на нелюдяність перевізників на сьогодні ніякі заходи впливу не діють. Кого налякає штраф у розмірі 136 грн або догану? (На жаль, приватні автопідприємства не завжди йдуть на крайні заходи – такі, як звільнення порушника. Причина тому – нестача персоналу, оскільки водії, як і інші фахівці, теж їдуть працювати за кордон).

Чи можна змінити ситуацію?

В якійсь мірі проблему відносин «водій – пасажир-пільговик» могла б вирішити монетизація пільгового проїзду.

Нагадаємо, що у минулому році монетизація мала запрацювати. Але не в обов’язковому порядку і не скрізь одночасно, адже фінансувати цей процес повинні були місцева влада. На жаль, гальмує процес, як завжди, відсутність грошей у місцевих бюджетах.

Разом із тим і перевізники, і пільговики впевнені у тому, що це було б найкращим рішенням.

Замість пільги на проїзд пільговик отримує гроші, сам за себе платить, і всі задоволені.

Найбільше скарг на ненадання соціальних гарантій, закріплених законодавством, надходить від учасників бойових дій. Очевидно, з цієї причини Міністерство у справах ветеранів в Україні запропонувало збільшити для водіїв штраф за відмову в пільговому проїзді. А Верховна Рада вже підтримала в першому читанні законопроект про посилення відповідальності за безпідставну відмову в пільговому перевезенні окремих категорій громадян. Якщо документ ухвалять, водіям за вказане правопорушення загрожує штраф до 2550 гривень. Поки ж про проблеми з перевізниками пасажирів просять повідомляти в обласні управління держслужби України з безпеки на транспорті (бажано, щоб це була скарга у письмовому вигляді).

Корисний телефон

Щосереди, з 11.00 до 13.00, у Державній службі України з безпеки на транспорті працює гаряча лінія.

Телефон: (044) 351-47-66 (безкоштовно тільки для жителів Києва)

«Погляд часу» №28-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *