Пільги по-новому: що треба знати?
Ми вже писали, що пільгами на житлово-комунальні послуги, як і субсидіями, займається Пенсійний фонд. Із початку року діє оновлений механізм виплати пільгових коштів.

Донедавна виплата грошей на оплату житлово-комунальних послуг пільговикам здійснювалася двома способами:
- у безготівковій формі – на персональний обліковий запис в «Ощадбанку», після чого «Ощадбанк» переказував гроші комунальним підприємствам;
- готівкою – на банківський рахунок пільговика чи на його ім’я у вказане відділення «Укрпошти».
Із січня 2023 року пільги на житлово-комунальні послуги надаються виключно у готівковій формі. Що для кого змінюється?
- Пільговикам, які раніше отримували пільги у готівковій формі або звернулися за наданням виплати з грудня 2022 року, Пенсійний фонд України (ПФУ) перераховуватиме гроші на їхні рахунки, відкриті в уповноважених банках, або на «Укрпошту» (залежить від обраного пільговиком способу виплати).
- Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у безготівковій формі, гроші з січня також перераховуватимуть на їхні пенсійні рахунки в уповноважених банках або на «Укрпошту», де людина отримує пенсію.
- Іншим пільговикам (не пенсіонерам), які до грудня 2022 року отримували пільги у безготівковій формі, гроші з січня переказуватимуться на їхні поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом в «Ощадбанку». Про відкриття такого рахунку співробітники ПФУ обов’язково поінформують пільговика. Щоб отримати гроші, потрібно особисто звернутися до «Ощадбанку» й укласти відповідний договір.
Якщо пільговик бажає отримувати гроші в іншому банку або через відділення «Укрпошти», йому необхідно звернутися з заявою до територіального управління Пенсійного фонду:
- прийти особисто до будь-якого сервісного центру ПФУ;
- відправити поштою;
- через власний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
***
Тим, хто вперше отримуватиме пільги на комуналку на руки, важливо знати, що тепер ви самостійно мусите розраховуватися за спожиті житлово-комунальні послуги. Це обов’язок, про який не слід забувати. І ще один позитивний момент: тепер ви можете заощаджувати на комунальних послугах і користуватися заощадженими коштами.
Про пільговий статус
По встановленню пільгового статусу звертатися, як і раніше, треба до управління соціального захисту населення, ЦНАП або до уповноважених осіб територіальної громади.
«Погляд часу» №6-9.02.2023