Пільги по-новому: що треба знати?

Ми вже писали, що пільгами на житлово-комунальні послуги, як і субсидіями, займається Пенсійний фонд. Із початку року діє оновлений механізм виплати пільгових коштів.

Пільги на житлово-комунальні послуги

Донедавна виплата грошей на оплату житлово-комунальних послуг пільговикам здійснювалася двома способами:

  • у безготівковій формі – на персональний обліковий запис в «Ощадбанку», після чого «Ощадбанк» переказував гроші комунальним підприємствам;
  • готівкою – на банківський рахунок пільговика чи на його ім’я у вказане відділення «Укрпошти».

Із січня 2023 року пільги на житлово-комунальні послуги надаються виключно у готівковій формі. Що для кого змінюється?

  • Пільговикам, які раніше отримували пільги у готівковій формі або звернулися за наданням виплати з грудня 2022 року, Пенсійний фонд України (ПФУ) перераховуватиме гроші на їхні рахунки, відкриті в уповноважених банках, або на «Укрпошту» (залежить від обраного пільговиком способу виплати).
  • Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у безготівковій формі, гроші з січня також перераховуватимуть на їхні пенсійні рахунки в уповноважених банках або на «Укрпошту», де людина отримує пенсію.
  • Іншим пільговикам (не пенсіонерам), які до грудня 2022 року отримували пільги у безготівковій формі, гроші з січня переказуватимуться на їхні поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом в «Ощадбанку». Про відкриття такого рахунку співробітники ПФУ обов’язково поінформують пільговика. Щоб отримати гроші, потрібно особисто звернутися до «Ощадбанку» й укласти відповідний договір.

Якщо пільговик бажає отримувати гроші в іншому банку або через відділення «Укрпошти», йому необхідно звернутися з заявою до територіального управління Пенсійного фонду:

***

Тим, хто вперше отримуватиме пільги на комуналку на руки, важливо знати, що тепер ви самостійно мусите розраховуватися за спожиті житлово-комунальні послуги. Це обов’язок, про який не слід забувати. І ще один позитивний момент: тепер ви можете заощаджувати на комунальних послугах і користуватися заощадженими коштами.

Про пільговий статус

По встановленню пільгового статусу звертатися, як і раніше, треба до управління соціального захисту населення, ЦНАП або до уповноважених осіб територіальної громади.

«Погляд часу» №6-9.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *