Пінопласт захистить від гризунів

Пінопласт захистить від гризунів
Пінопласт захистить від гризунів

Такий утеплювач, як пінопласт, має чимало переваг. Однак до нього небайдужі гризуни. Вони його не їдять, але попсувати можуть. Нерідко влаштовують собі тут нірки. Що ж робити?

Головне – під час будівництва добре зашпаклювати та обшити утеплювач, ретельно заробити всі щілини. Тоді миші не зможуть до нього дістатися. Отвори в стінах можна заробити монтажною піною – гризуни її не пошкодять. Також шар пінопласту чи пінополістиролу радять обтягнути захисною сіткою з дрібними вічками. Її випускають спеціально з цією метою. Натягують її під час монтажу пінопласту (можна захистити принаймні нижній ряд утеплювача). Для надійності по всьому периметру стін можна при утепленні будинку зробити металеву обшивку – метал гризунам не по зубах. У такий П-подібний профіль укладають шар пінопласту. Краще вибирати щільні сорти утеплювачів – вони твердіші й гризунам із ними важко впоратися.

Аби не приваблювати в дім шкідників, не забувайте ховати їстівні припаси, прибирайте харчові відходи. Відро або контейнер для сміття мають щільно закриватися. Підтримуйте чистоту й порядок у домі. Забетонуйте всі щілини та дірки. Регулярно перевіряйте домівку на наявність шкідників.

Добре зарекомендували себе ультразвукові відлякувачі гризунів. У великих господарствах їх установлюють одразу кілька. «Дідівський» метод – завести кота.

Які утеплювачі не гризуть миші? Це піноскло, керамзит, ековата. Остання хоча й складається на 80 % із целюлози (перероблена макулатура), однак містить ортоборну кислоту. Вона безпечна для людей, а миші, скуштувавши її, відчувають сильну спрагу, тому невдовзі полишають це місце. Ековата має хороші теплоізоляційні властивості, а завдяки вмісту ще деяких компонентів є пожежостійкою.

Піноскло екологічно безпечне, довговічне, використовують його для утеплення стель, підлог, стін, перекриттів тощо. Керамзит добре тримає тепло, стійкий до вогню, має хороші звукоізоляційні властивості. Слід згадати й такий утеплювач, як піноізол (рідкий пінопласт), який не пошкоджують гризуни. Не їдять миші також пінобетон, але його застосовують лише для зовнішньої обшивки будинків. Це довговічний та екологічний матеріал. Екструдований пінополістирол має дещо іншу структуру, ніж звичайний пінопласт, тому його зазвичай теж не чіпають гризуни.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *