Після збирання суниці

Після збирання суниці садової, на прибраних суничних грядках необхідно відразу навести лад, підживити і розпушити грунт.

Після збирання суниці

Враховуючи, що коріння суниці залягає близько до поверхні, ґрунт у міжряддях потрібно тримати в рихлому та чистому стані, стежити за тим, щоб коренева система не оголювалася. Для цього суницю після збирання врожаю бажано підгорнути, а міжряддя пропушити.

У період активного росту кущів, відростання вусів і вкорінення розеток суниці потрібно багато поживних речовин. Тому потрібно вчасно позбавлятися зайвих вусів, щоб не утворювалося багато розеток. Адже крім виснаження суниці це загрожує ще й загущенням посадок.

Вуса необхідно видаляти з початку липня (не менше 3-4 разів через 10-12 днів), не допускаючи їх зростання в довжину більш ніж на 5-10 см. Частіша обрізка викликає утворення нових вусів, що теж негативно позначається на закладці квіткових бруньок. Якщо є необхідність отримати хороший посадковий матеріал для розмноження сорту або закладки нових грядок, рослин, розташованих у крайніх рядках, можна залишити найміцніші вуса, спрямовуючи їх назовні.

Щоб відновити силу виснажених урожаєм рослин та забезпечити закладку плодових бруньок, потрібно внести добрива з розрахунку на 1 м²: аміачної селітри – 18-20 г, калійної солі – 12-15 г, суперфосфату – 30 г. Ще краще використовувати для цього комплексні добрива (азофоску, нітрофоску, нітроамофоску). Після внесення мінеральних добрив землю потрібно обов’язково розпушити та рясно полити.

Кущі, уражені борошнистою росою, після збирання врожаю слід обробити топазом (2 мл або 1 ампула на 10 л води) або скором (2 мл на 10 л води); захворювання різного роду плямистості – препаратами, що містять мідь: оксихлорид міді (40 г на 10 л води), ордан (25 г на 10 л води), абіга-пік (50 г на 10 л води).

Кущі, уражені кліщами та суничним листоїдом, слід обробити актеліком (15-20 мл на 10 л води). Якщо кліща немає, то проти листогризучих шкідників можна обробити біопрепаратами: лепідоцидом (20-30 мл на 10 л води) або бітоксибациліном (40 г на 5 л води), рівномірно змочуючи листя з усіх боків.

У липні і серпні суниці, що відплодоносила, потрібні регулярні поливи до вересня включно. Літній полив важливий для наростання зеленої маси рослин та закладення плодових бруньок, осінній сприяє успішному перезимуванню рослин.

«Погляд часу» №27-30.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *