Пісочницю можна влаштувати й удома

Пісочницю можна влаштувати й удома
Пісочницю можна влаштувати й удома

«УЮТ» №25-2019

Гуляючи з дітьми на майданчику, ви, напевно, помічали, як їм цікаво грати й експериментувати з піском. Давайте «перенесемо» пісочницю в квартиру? Наберіть або придбайте в садівничому магазині річковий пісок, висушіть його, прожарте на сковороді або в духовці – і можна пограти з дитиною. Можна купити кінетичний пісок у магазині іграшок. Проговоріть із малюком правила безпеки:

1. Грати тільки в пластмасовому тазу. Поясніть, що пісок, який розсипався, доведеться викинути.

2. Їсти пісок не можна.

3. Після гри пісок потрібно прибирати.

Запропонуйте дитині, пересипаючи пісок, пом’яти його, поперебирати, запитайте, що малюк відчуває. Розкажіть про свої відчуття: «Приємно грати. Пісок сухий, дрібний, теплий…»

Додайте трохи води, щоб пісок став вологим. Можна використовувати формочки для піску або форми для випічки кексів (у кінетичному піску є свої формочки). Малюк із радістю змайструє пасочку, а ви разом із ним назвіть «предмет», що вийшов. Що це? Який він за формою? По розміру? З чого зроблений? Які предмети використовували?

Граючи з піском в оселі, дитина не використовує лопатку, що сприяє розвитку тактильних відчуттів і врівноважує нервову систему. Запропонуйте помістити в пісок маленькі іграшки. Спробуйте розповісти з їх допомогою казку.

Така гра допоможе вашому малюкові складати короткі речення, розповіді в ігровій формі.

Погравши, запропонуйте спочатку прибрати героїв, визначаючи перший звук у слові. Коли дитина освоїть це, визначайте останній звук у слові (таким чином малюк зрозуміє межі слова).

Діти люблять грати не тільки з іграшками, але й із різними камінчиками, кришками і т. д. Використовуйте їх у грі з піском.

Можна, граючи, назвати кришку стільчиком, камінчик – золотом або будиночком для героя. Прибираючи пісок у контейнер, запропонуйте брати ложку поперемінно то в праву, то в ліву руку. Таким чином ви сприяєте розвитку дрібної моторики, розширюєте словник дитини, навчаєте взаємодії.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *