Пластикові вікна теж утеплюють

Пластикові вікна теж утеплюють
Пластикові вікна теж утеплюють

Що ближче зима, то актуальнішою стає тема утеплення житла. Металопластикові вікна випереджають дерев’яні за ізоляційними властивостями, але з роками теж можуть потребувати утеплення. Піднесіть до віконної рами свічку чи запалений сірник. Якщо полум’я коливається – є проблема. А тепер – долоню. Відчуваєте прохолоду? Отже, дме. Якщо це почалося одразу після встановлення вікон, то зверніться до фірми, яка виконувала ці послуги – можливо, монтаж був неякісний (конденсат на вікнах не вважають недоліком монтажу).

Одна з причин тепловтрат у металопластикових вікнах – негерметичне прилягання віконних стулок. Їх треба щільніше притиснути за допомогою викрутки чи шестигранного ключа, підтягнути кріплення. Правильно користуйтеся ручками, стежте, щоб вони не розхитувалися та у місцях їх кріплення не виникали щілини. Причиною потрапляння у приміщення холоду може бути й несправність петель.

Із роками у металопластикових вікнах може зношуватися ущільнювач, тоді його доведеться замінити. Він висихає, на ньому утворюються мікротріщини, що порушують герметичність вікна. Стару гуму знімають, поверхню очищують від сміття, миють, а коли вона висохне, закладають у пази по периметру вікна новий ущільнювач (одним відрізком, а не частинами). Щоб слугував довше, за ним треба доглядати: двічі на рік очищувати від забруднень та змащувати спеціальним розчином або гліцерином. При хорошому догляді ущільнювач слугуватиме до 10 років.

Якщо холод пропускають підвіконня чи відкоси, у яких є щілини, їх треба заблокувати силіконом чи іншим герметиком.

Із відкосів може дути, якщо монтажний шов не заповнений піною чи іншим наповнювачем. У такому разі доведеться розібрати їх по периметру вікна та заново заповнити. Якщо піну нічим не захистити, під впливом сонця та інших погодних чинників вона починає руйнуватися. Хороший утеплювач для відкосів та підвіконь – мінвата. Дешевий та доступний матеріал – пінопласт.

Стежте, щоб на стику рами та склопакета не накопичувалася волога та не утворювався грибок. Якщо сталися серйозні пошкодження вікон – краще довіритися фахівцям.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *