Плата за хороші заслуги, або Мотивація дітей грошима

Чи варто платити дітям за шкільні оцінки та прибирання у кімнаті? Психологи та педагоги сходяться на тому, що платити за оцінки не можна. Вчитися у школі – це обов’язок дитини. Але багато батьків мотивацією роблять саме гроші, таким чином відбувається «підкуп» дитини.

Мотивація дітей грошима

Проблема в тому, що це допомагає лише тимчасово. Спочатку може бути класний ефект – дитина включиться до гри. Почне без вмовлянь робити уроки. Батьки радітимуть: система працює! Але одного разу дитина не зрозуміє складну тему, посвариться з учителем або втомиться від «перегонів» – і грошова мотивація перестане працювати. «Ну, грошей не буде. Проте ніхто тепер не змусить вчитися», – міркує дитина. Діти не мають обов’язкових витрат, таких я у дорослих. Саме тому вони можуть легко відмовитися від «заробітку». Немає грошей – нічого страшного.

Є ще один важливий нюанс: як тільки ви платите за оцінки, дитина починає старатися саме заради них. І це може спричинити нездорове ставлення до оцінок. Щоб отримати заповітну дванадцятку, діти йдуть на будь-які заходи – брешуть, викручуються, умовляють учителів. Але ж насправді діти мають ходити до школи за знаннями, а не за оцінками, тому важливо наголосити саме на цьому.

Якщо вам дуже хочеться фінансово нагородити дитину, ви можете придумати щось на зразок стипендії за підсумками чверті чи півріччя року. Оце вже хороша історія! Таким чином дитина отримає час для маневру. Отримала погану оцінку – встигне виправити.

Допомога по дому – це ще одна тема для роздумів. Хіба мамі хтось платить за те, що вона миє посуд, готує їжу? Чи хтось платить татові за домашні справи? Дитина – такий самий член сім’ї, тому в неї теж мають бути свої обов’язки. І платити за них не варто. Простого «дякую» достатньо.

«Уют» №15-13.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *