Пляшковий карієс: що це і чому виникає?

Пляшковий карієс

Багато мам помічають, що у їхніх дворічних малят зуб раптом починає темніти. «Звідки міг узятися карієс у такому віці?» – думаєте ви. Одна з причин – це пляшечка! У грудному молоці містяться речовини, що перешкоджають ураженню емалі, а ось соска – сприяє розвитку карієсу, який і називається «пляшковий карієс».

Зазвичай, псуватися починають верхні зуби, тому що дитина занадто часто користується пляшкою з соскою. Через соску вона тягне сік, молоко чи солоденький чай. Струмінь рідини потрапляє у рот крихітки й омиває його передні верхні зуби. Вуглеводи, потрапляючи на зубки, утворюють тонку плівку. Вона є відмінним поживним середовищем для мікроорганізмів, що спричиняють карієс. А нижні зуби з напоєм не стикаються, оскільки прикриті язичком. Саме тому нижні зубки частіше залишаються здоровими.

Пляшка для малюка старше року найчастіше служить заспокійливим засобом. Найчастіше у пляшечці міститься не проста вода, а рідина, яка містить вуглеводи – молоко, напої, соки. Особливо небезпечно пропонувати крихті старше року пляшечку вночі, коли рівень слиновиділення досить низький, адже одна з функцій слини в організмі – захисна. У ній високий уміст різних мікроелементів, а також фтору.

Що стосується профілактики пляшкового карієсу, то, у першу чергу, мамам потрібно відмовитися від звички давати малюкові солодке харчування вночі – це рівнозначно тому, що дитина засне з шоколадною цукеркою за щокою! Безумовно, вам доведеться провести безсонну ніч, заспокоюючи малюка, що люто вимагає свою пляшечку, але здорові у майбутньому зубки варті того!

Також стежте за гігієною рота малюка. Не забувайте про аплікації молочних зубів фторидом із метою профілактики. Можна після прийому їжі зубки протирати вологою марлечкою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *