Побічні реакції після щеплення не впливають на розвиток дитини

Нове дослідження показало, що немає ніяких відмінностей у результатах розвитку і поведінки дітей, у яких з’являлася реакція після щеплення, і дітей, які ніколи її не мали.

Щеплення

Науковці назвали цю інформацію дуже важливою і переконливою для людей, які мають сумніви щодо вакцинації.

Фебрильна судома (напад, пов’язаний із лихоманкою) може статися після вакцинації і, зі зрозумілих причин, може сильно налякати батьків. Вона також може призвести до того, що батьки втратять впевненість у майбутніх щепленнях. Але доведено, що фебрильна судома після вакцинації не впливає на розвиток дитини.

У дослідженні спостерігали за 62 дітьми, у яких була лихоманка, протягом двох тижнів після вакцинації, за 70 дітьми, у яких був напад, пов’язаний із лихоманкою, з іншої причини, і 90 дітей без судом в анамнезі.

Когнітивні, рухові й мовні функції дітей були перевірені сертифікованими фахівцями з оцінки розвитку, які не знали історії судом дитини. Їх поведінка також оцінювалася за допомогою анкет, заповнених батьками.

Дітей із судомами обстежили протягом одного-двох років після нападу.

Дослідники не виявили відмінностей у розвитку, мисленні чи поведінці між дітьми, у яких були фебрильні судоми після щеплення, і тими, у кого були фебрильні судоми в інший час, або тими, у кого ніколи їх не було.

« УЮТ» №29-16.07.2020

Читайте також: Які щеплення мають бути у школяра?

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *