Подарунок, який не зав’яне

Подарунок, який не зав'яне
Подарунок, який не зав’яне

«УЮТ» №14-2019

Квіти – найкращий подарунок. Кажуть, якщо квітка подарована від щирого серця, то добре приживеться й довго тішитиме красою. Та як же правильно вибрати вазон на подарунок, щоб і ріс гарно, і сподобався тому, кому дарують?

Щоб рослина не всохла невдовзі після покупки, передусім вибирайте здоровий вазон. Однак занадто привабливі на вигляд квіти теж підозрілі: можуть бути «перегодовані» добривами. Серед квітучих краще вибирати рослини з великою кількістю бутонів. Це стосується орхідей, фіалок, троянд, хризантем. Тоді вони довше цвістимуть. А якщо купуєте рослину собі, зверніть увагу на вазони, що вже відцвітають: такі рослини продавці зазвичай добре уцінюють.

Бажано, щоб вазон був невибагливий. Адже є рослини, які потребують специфічних умов. Такі краще не дарувати. До невибагливих належать сенполії (фіалки), пеларгонії, фікуси, дифенбахії, монстери, кактуси, сукуленти, традесканції та багато інших. Людям, які звикли дбати про своє здоров’я, підійде хлорофітум, який за здатність очищувати повітря називають «зеленим фільтром».

Тим, хто захоплюється народною медициною, сподобаються алое і каланхое.

Останнім часом знову увійшли в моду «бабусині» вазони – пеларгонії та сансев’єри. Щоправда, більшість видів пеларгоній мають різкий запах, тому в декого спричиняють алергію.

Кактуси та сукуленти – на любителя. Навесні в продажу з’являється багато цибулинних рослин у вазонах – тюльпани, нарциси, крокуси. Коли вони відцвітуть, цибулинки можна висадити в саду.

Якщо людина любить символічні подарунки, можна вибрати рослину, з якою пов’язані хороші прикмети. Приміром, «грошове дерево» (товстянка) обіцяє багатство. Те саме стосується «доларового дерева» – заміокулькаса. Спатифілум у народі називають «жіночим щастям», тож він буде чудовим подарунком жінкам, які прагнуть знайти свою долю. Тим, хто збирається найближчим часом брати шлюб, можна подарувати мирт, весільну рослину.

Потрібно також врахувати місце, де оселиться подарована рослина. Якщо це просторе приміщенні, можна подарувати крупномір: дифенбахію, монстеру, фікус тощо. У приміщеннях із вузенькими підвіконнями доречні невеличкі фіалки чи примули. Якщо вікна виходять на північ, шукайте тіньолюбні вазони.

Вибір «чоловічих» вазонів теж великий. Це антуриум, який, кажуть, додає чоловікам сили. Також представникам сильної статі підійде деревце бонсай, цитрусові. Загалом це можуть бути будь-які «стримані» квіти, наприклад, сансев’єра, бамбук, пальма чи фікус. А ніжна фіалка чи троянда для чоловіка навряд чи буде доречна.

Холодної пори не забудьте запакувати квітку.

І наостанку порада: купуючи вазон, придбайте одразу до нього красивий горщик. Адже зазвичай квіти продають у тимчасових вазонах. Позбавте того, кому його даруєте, необхідності гадати, куди пересадити. І ще: краще не даруйте квіти, з якими пов’язані негативні прикмети. Є люди, які беруть це близько до серця.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *