Подбайте про суглоби
Нерідко перші ознаки уражень суглобів виникають у певний час дня. Рано-вранці, відразу після пробудження – це один із критичних періодів, коли можливі перші тривожні «дзвіночки» від суглобів.

Краще не чекати, а обстежитися. При будь-яких ранкових проявах, що виникають у ділянці суглобів, рекомендується огляд із проведенням спеціальних клінічних тестів, що дозволить при необхідності призначити додаткове обстеження (УЗД, МРТ, КТ, рентгенографію, аналізи крові, діагностичну пункцію, діагностичну артроскопію).
Це важливо, оскільки найкращих результатів профілактичного лікування можна досягти вже на ранніх стадіях захворювання і навіть у стані передартриту.
Ревматолог Асія Зелендінова назвала діагноз, на який найчастіше вказує біль у суглобі. За словами лікаря, найпоширеніше хронічне захворювання суглобів – остеоартрит. Будь-яка стадія захворювання вимагає постійного спостереження та лікування.
Однак дуже важливо виявити його на ранній стадії, коли ще не встигли розвинутися незворотні порушення.
«Активна терапія – це контроль симптомів захворювання, збереження функції суглоба та підвищення якості життя», – пояснила фахівець.
Приводом для звернення до лікаря є будь-який прояв болю в суглобах: неприємні відчуття; нестабільність у суглобі; скутість руху вранці; травма суглоба; поява хрускоту, якого раніше не було.
У зрілому та похилому віці варто приділяти здоров’ю суглобів більше уваги, проводити профілактику ушкоджень внутрішньосуглобових структур за рахунок дотримання простих рекомендацій.
Важливо регулярно рухатися, щоб тренувати м’язи і хрящові структури суглобів, посилювати кровообіг. Не обов’язково для цього відвідувати спортзал та займатися з тренером. Корисними будуть зарядка, прогулянки, робота по дому.
Підтримка оптимальної ваги. Суглоби несуть на собі вагу тіла і будь-яке значне перевищення норми загрожує навантаженнями для хрящів і кісток. Тому потрібно, по можливості, підтримувати здорову вагу.
Стежити за надходженням з їжею достатньої кількості білка, кальцію та вітаміну D. Можна обговорити з лікарем можливість прийому добавок із цими речовинами.
На фоні дефіциту будівельного матеріалу хрящам набагато важче підтримувати свою структуру та властивості, вони починають руйнуватися, що веде до появи вкрай неприємної симптоматики.
«Уют» №38-15.09.2022