«Подорожуй тільки з тими, кого любиш»
Літо – пора багатоденних вихідних, відпусток і просто гарного настрою. Саме влітку більшість полюбляє хоча б ненадовго забути про роботу та офіс і відпочити. У кожного відпочинок свій. Хтось розслабляється за допомогою лінивого перекочування з боку на бік на сонечку, а когось розряджає підкорення чергової вершини. Саме тим, хто планує свій похід влітку, особливо перший, і присвячується цей допис: говоримо про те, що у жодному разі не можна забути, коли вирушаєте з дому з рюкзаком за плечима.
Визначилися, скільки вас буде? Час визначитися і з тим, хто що нестиме. Але для цього треба зрозуміти, що узагалі потрібно для походу. Почнімо власне з рюкзака. Не пошкодуйте грошей на зручний туристичний рюкзак – не з двома хирлявими шлейками, а з усіма необхідними кріпленнями і кишеньками для усіляких необхідних дрібниць. Все ж таки не 5 кг на собі нести доведеться!
Намет – чи не най-най-найважлива річ у вашому рюкзаку. По суті, на час вашої втечі від цивілізації це ваш дім. Тож підійдіть до вибору серйозно. Врахуйте, скільки людей ви хочете помістити у намет: і на ніч, і, якщо задощить, для якихось тимчасових посиденьок чи ігор. До речі, про задощить – які б там прогнози погоди ви не читали, природа – панянка норовлива і може потішити найсильнішою грозою саме у найбільш сухий за прогнозами день. Тож навіть не задавайтеся питанням, чи варто брати водонепроникний намет.
Тепер детальніше про «поспати». Пам’ятайте, як би спекотно не було вдень, вночі у лісі чи горах завжди прохолодно. Тож штани, кілька пар шкарпеток, светра чи теплу кофту беріть і не вагайтеся! Інакше, будьте готові мерзнути навіть у теплому спальнику. А під спальник не забудьте покласти туристичний килимок – він доволі компактний і до рюкзака просто чіпляється. Якщо ж ви боїтеся холодної землі, тоді вам за надувними матрацами для походів.
Кажуть, перед сном так приємно пірнути у спальник і почитати книгу… Цікаво, чи у реальному житті у когось вистачає на це сил?
І ось ще список того, що навіть не думайте забути:
- Рушник, хоча б маленький, а раптом річка трапиться – це ж таке блаженство вскочити в неї і покупатися…через три дні після нормального душу.
- Вологі серветки – а раптом річки за весь тиждень так і не трапиться? Або вона буде крижаною, а ви не із моржів?
- Базова аптечка – не ігноруйте протиалергійні засоби! І засоби проти комах теж.
- Пара запасних футболок та білизна.
- Легке взуття – треба ж хоч трошки провітрювати ніжки після важких туристичних черевиків, звичайно ж під час стоянки.
- Дощовик.
- Посуд для приготування їжі та власне трапези – казанок, миска, кварта, прибори.
- Власне їжу – сухий пайок, сухарі, консерви, якусь крупу…
- Фляга чи інша ємність для води (тільки не скло і не пластик).
- Сірники – зберігайте їх у водонепроникній ємності, інакше доведеться уявити себе індіанцями і добувати вогонь вручну.
- Ліхтарик, найзручніше – налобний, і не забудьте зарядити батарейки чи прихопити запасні.
- Сонцезахисні окуляри та панамка/кепка/бандана.
- Карта та компас.
- Засоби гігієни – це не лише зубна щітка, паста, шампунь, але і туалетний папір, інакше лопушки у поміч.
- Хочете зафіксувати враження? Тоді фотоапарат. Тільки не забувайте його вимикати, а то зафіксуєте лише перший день.
- Телефон. Якщо друзі вам ще не подарували портативний зарядний пристрій, то вмикайте його лише за необхідності. Бо розеток у лісі та горах, на жаль, поки не придумали.
- І не забудьте гарний настрій. Це головний компонент секретної формули вдалого походу.
Ернест Хемінгуей.