Подушка-сидушка

Подушка-сидушка
Подушка-сидушка

«Погляд часу» №14-2019

Інoдi досить оновити кілька деталей у декорі приміщення, щоб інтер’єр заграв новими барвами. Доступний спосіб подібного оновлення – поміняти або зшити нові чохли для табурета.

Викрійку краще зробити жорсткою (з картону чи пластику).

Подушка-сидушка

Які матеріали знадобляться:

  • тканина,
  • синтепон (можна інший наповнювач),
  • коса бейка.

Викроюємо 2 деталі з бавовни і 1 з синтепону. Наносимо розмітку для стібків. Складаємо «сендвіч». Скріплюємо шари (можна затискачами і шпильками). Зшиваємо по розмітці. Обрізуємо краї, що виступають, за шаблоном. Відмічаємо місця, де будуть зав’язки. Прокладаємо строчку по периметру, щоб зручніше було приметувати бейку. Залишаємо кінчик на зав’язку.

Приметуємо з одного боку, обробляємо кінчик, прострочуємо по краю. Приметуємо бейку до решти сторін. Знову прострочуємо. На кутках закріплюємо частим зигзагом для надійності.

Чохол на табурет

Найпростіше зшити чохол на табурет із квадратним сидінням.

Подушка-сидушка

Нам знадобляться такі матеріали:

  • тканина основна,
  • тканина для підкладки,
  • поролон (можна синтепон),
  • резинка,
  • мереживо чи бахрома (за бажанням).

Перевертаємо табурет і ставимо його на тканину. Окреслюємо сидіння по периметру. Додаємо по 7 см із кожного боку й обрізуємо зайву тканину. Беремо будь-яку тканину для підкладки, вона буде з вивороту, тому колір та якість не мають значення. Так само окреслюємо периметр сидіння на поролоні і тканині. Поролон обрізуємо. На тканині потрібно зробити припуски на шви по 7 см.

Поролон прикладаємо до вивороту підкладкової тканини, накриваємо додатковою. Прострочуємо по периметру поролону. Щоб поролон не зсувався при пранні, можна пустити кілька рядків уздовж і поперек. Потім складаємо підкладкову тканину з основною так, щоб поролон опинився всередині. Підгортаємо краї подвійного шару тканини двічі по 1,5 см, залишивши отвір для резинки. Прострочуємо і протягуємо резинку, скріпивши кінці шпилькою.

Надіваємо готовий чохол на табурет, підтягуючи резинку доти, поки чохол не сяде максимально щільно. Зшиваємо кінці резинки вручну. При бажанні можна додатково пристрочити по периметру «спідничку»: мереживо, смужку тканини чи бахрому. Таким же способом можна зшити чохол для круглого табурета.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *