Подушки із рогозу для онуків

Подушки, і навіть перини, набиті пухом із качанів рогозу, нічим не поступаються пір’яним і можуть прослужити не один рік. Рогіз для цієї мети заготовляють, коли головки його дозріють і стануть темно-бурими.

Подушки із рогозу

Саме такі подушки і робили у давнину наші жінки для своїх діток зі звичайного рогозу – м’які та пухнасті. Це й зрозуміло, в давнину жінки були чудовими майстринями! До того ж добре знали, відали природу, і як її дарами користуватися. Пух у цієї рослини справді надзвичайно м’який і, що важливо в наш час, екологічно чистий.

Дуже до серця припала мені ця ідея, вирішила теж зробити такі своїм внучатам. А минулої осені пішла за село погуляти і натрапила на зарості рогозу. Добре, що з собою був пакет, тож я відразу набрала повний пакет рогозу, вірніше, його пухнастих головок. Осінній рогіз хороший, дозрілий і вже сам легко розпушується.

Пошила напірники та наволочки для подушок розміром 30 x 30 см. У напірниках залишила невеликий отвір. Беру за стебло рогіз. Акуратно вводжу через отвір у чохол. Отвір із паличкою затискаю однією рукою. Всередині «розпатрала», пух легко там розкривається, і вийняла голе стебло. А пух залишився в напірнику. На одну подушечку у мене пішло сім головок рогозу. Діткам бажано робити подушечки низькі.

Отвір у чохлі зашила потаємним швом. Вийшли милі подушечки, дуже м’які, приємні на дотик. Ми ними рік уже користуємося, і вони не злежалися.

Сподіваюся, вашим внучатам теж сподобається, і в них буде приємний здоровий сон на подушечках із природного матеріалу.

 «Погляд часу» №46-11.11.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *