Погана циркуляції крові: чим це небезпечно?

Погана циркуляція крові є одним із симптомів старіння, але якщо вона зустрічається у 40-річних людей, за цим можуть ховатися небезпечні патології. Про те, чому важливо вміти помічати ознаки поганої циркуляції крові, розповів фізіотерапевт Кріс Татт.

Погана циркуляції крові: чим це небезпечно?

«Поганий кровообіг може пояснюватися не тільки старінням, це може статися в результаті основної проблеми зі здоров’ям, такий як діабет, захворювання серця і судин (атеросклероз). Якщо її не лікувати, проблема не вирішиться сама собою, а замість цього призведе до серйозних ускладнень, таких як тромби, інфіковані виразки і, у крайніх випадках, ампутація», – стверджує лікар.

Фахівець назвав п’ять ознак, що вказують на погану циркуляцію крові, і порадив не ігнорувати їх.

Відчуття уколів голками. Фізіотерапевт зауважив, що коли кровообіг стає млявим, виникають часті відчуття поколювання, особливо в кінцівках. Це пов’язано з тим, що кров не досягає цих ділянок тіла в кількостях, достатніх для їх живлення.

Холодні руки і ноги. Надходження крові забезпечує теплом всі ділянки тіла. Якщо кровообіг знижений, руки і ноги як периферичні зони відчуваються більш холодними, ніж інші області тіла.

Набряк. За словами лікаря, при поганій циркуляції крові набряки найчастіше виникають на руках, щиколотках ступнях. У разі цієї проблеми відбувається виділення рідини з кровоносних судин у навколишні тканини, що і призводить до набряклості.

Біль у суглобах, м’язові спазми. Одним із характерних ознак поганого кровообігу фахівець назвав «біль у литках, яка посилюється при тривалому сидінні чи стоянні, провокує скутість і спазми».

Зміни кольору шкіри. Лікар підказав, як можна побачити поганий кровообіг: зокрема, можна помітити дуже блідий або синюватий колір шкіри – в основному, на руках, пальцях ніг, на носі і губах.

«Уют» №39-22.09.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *