Поіменний список жертв Голодомору 1932-1933-х виклали у мережу

Поіменний список жертв Голодомору
Поіменний список жертв Голодомору 1932-1933-х виклали у мережу

В Інтернеті опублікували Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933-х рр. в Україні.

Це одне з найбільш значущих результатів діяльності з дослідження Голодомору і пам’яті його жертв із нагоди 75-х роковин трагедії. Видали книгу на замовлення Українського інституту національної пам’яті (УІНП) 2008-го.

Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933-х рр. в Україні складається із загальнонаціонального тому і 18 регіональних томів, підготовлених у регіонах, які постраждали від Голодомору 1932-1933-х рр. в Україні: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях та в місті Києві.

Також в YouTube можна подивитися документальний фільм «Гіркий полин. Чорна тінь 1932-1933» – спільний проект Міністерства культури України та Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». Це цілий ряд унікальних історій людей, які пережили пекло 32-33-х рр. На їхніх устах розповіді, які вражають болем, в їх очах навічно закарбувалася печаль, а їх долі – це урок, який повинні засвоїти сучасні покоління, щоб ніколи не допустити повторення того страшного злочину проти людства – Голодомору-геноциду.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *