«Поливайте» хризантеми снігом

Поливайте хризантеми снігом
«Поливайте» хризантеми снігом

Для того, щоб наступного року ваші хризантеми гарно зацвіли, треба зберегти корені цієї рослини у зимовий час. Квітникарі роблять це по-різному: хто у темряві (погріб, підвал, укрита траншея), а хто – на світлі (веранда). Однак існує одне загальне правило: якщо влітку хризантема потребує багато вологи, то восени і в зимовий час ця рослина зовсім не витримує перезволоження ґрунту.

Аби розв’язати таку доволі непросту задачу, досвідчені квітникарі роблять так. Висаджені у горщики, ящики і відра маточники хризантеми перед закладанням на зберігання рясно поливають і тримають у теплі 7-10 днів при температурі 15-20 °С. Це потрібно для потужного наростання кореневої системи. Тепер рослини будуть готові до зимового зберігання.

Якщо корені хризантем зберігаються у погребі (при температурі від 0…+10 °С), проводять «сухий полив» снігом, але лише тоді, коли порість починає злегка в’янути. Сніг насипають шаром 5-7 см. Він повільно всотується ґрунтом, зберігаючи його пористість і здатність «тримати» повітря. Це дуже важливо, позаяк корені хризантеми гинуть не від браку вологи, а від нестачі кисню.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *