Поливаємо перець, щоб був добрий врожай

поливаємо перець
Поливаємо перець, щоб був добрий врожай

В кінці літа, коли формується основна маса плодів, перець особливо потребує води. Необхідно, щоб земля навколо кущів була завжди достатньо зволоженою. Сухість ґрунту послаблює ріст рослин, викликає опадання квіток і зав’язі.

Атмосферні опади не повинні впливати на частоту поливів. Вони тільки допомагають городникам, зменшуючи поливну норму. Винятком можуть бути зливові чи облогові дощі. Але перезволоженого ґрунту ця культура також не любить. Поливання мають бути частими, але не рясними. Під час цвітіння і плодоношення рослини поливають 1-2 рази на тиждень по 10-12 л на 1 м².

Найкращий час для поливу – ранок. Якщо вночі було холодно, то поливають підігрітою водою. Коли ночі теплі, то можна зволожувати і рослини ввечері водою, відстояною у бочці. Коренева система у перцю неглибока, і якщо при температурі повітря +15 °С поливати його холодною водою, він буде гірше рости, а то й узагалі перестане. Проте коли зрошують теплою водою, перець не відчуває ніякого стресу.

Квітки перцю дуже чутливі до підвищеної вологості повітря, при цьому вони опадають або загнивають. Саме тому під час цвітіння ґрунт спочатку розпушують, а потім обережно і тільки під корінь поливають. Спочатку з одного боку, щоб уникнути утворення кірки навколо всього куща, а наступного дня після розпушення политої напередодні землі, – з іншого боку. Це сприяє рівномірному розвитку кореневої системи. Після того як вода всотається, ямку укривають пухким ґрунтом. Цей спосіб ефективний, але дуже трудомісткий і придатний тільки на невеликих площах.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *