Помічники загартовування дітей – сонце, повітря й вода

З народженням на світ дітей ми пов’язуємо безліч надій: хочемо, щоб вони виросли красивими й розумними, а ще – здоровими та міцними. Тому основним завданням і батьків, і лікарів є профілактика можливих захворювань із перших днів життя.
Народжуючись, дитина потрапляє в нове середовище проживання. У зв’язку з цим природа наділила немовля безліччю захисних механізмів для того, щоб воно могло вижити й почати розвиватися в цьому середовищі. Так, наприклад, механізми терморегуляції, що запобігають перегріванню й переохолодженню. Кутаючи дитину, створюючи їй тепличні умови, ми «позбавляємо роботи» ці механізми. Ставши непотрібними, вони можуть атрофуватися.
Витривалість організму та його опірність щодо мінливих умов зовнішнього середовища підвищуються під впливом загартовування. У багатьох матусь зі словом «загартовування» з’являються асоціації з холодною водою, босими ногами й тому подібним, тому вони бояться гартувати своїх діточок. Але все це зовсім не так.
Прогулянки на повітрі в сонячні (і не тільки) дні, зручний одяг, у якому малюк вільно рухається, не мерзне й не потіє, купання у водоймах або басейні підвищують імунітет, удосконалюють механізми терморегуляції. Таке загартовування сприяє адаптації дитячого організму до умов життя. Пам’ятайте про цей простий метод загартування організму й не намагайтеся захистити малюка від навколишнього середовища.
«УЮТ» №27-2019